Ferrovanadium árjelentés, 2026. október 26.: FeV50 és FeV80 kereskedési szintek

Oct 26, 2026

Hagyjon üzenetet

Ferrovanadium árjelentés, 2026. október 26.: FeV50 és FeV80 kereskedési szintek

A ferrovanadium kereskedése stabil maradt a 2026. október 26-i értékelésben, a főbb tranzakciós tartományok mindkét kategóriában nem változtak az előző olvasathoz képest. A jegyzéseket mindkét minőségben csökkentették, míg a nagyüzemi FeV50 mind a tranzakciós, mind a jegyzési szinten tartott. Az alábbi táblázat a közzétett tartományokat jelenlegi állapotában rögzíti, az egyes soroknál megadott fizetési alapon.

Jelenlegi Ferrovanadium ár

Vanadium Ferroalloys Free Sample

1. táblázat: A Ferrovanadium mainstream árai, 2026. október 26. (10 000 RMB/m, adóval)

Hatály: a FeV50, FeV80 és nagyüzemi FeV50 általános tranzakciós és általános árajánlati tartományai, 2026. október 26-án közzétéve.

Fokozat Piaci szegmens Mainstream tranzakció Mainstream idézet Változás Fizetési alap
Ferrovanadium FeV50 Mainstream 8 - 8.1 8.1 - 8.2 Idézet lefelé 0,1; tranzakció változatlan Átvételi számla, adóval
Ferrovanadium FeV80 Mainstream 12.8 - 12.96 12.96 - 13.12 Idézet lefelé 0,16; tranzakció változatlan Átvételi számla, adóval
Ferrovanadium FeV50, nagy növény Nagy növény 8.4 - 8.5 8.4 - 8.6 Változatlan Készpénz, adóval együtt

Megjegyzés az egységekre és a fizetési alapra vonatkozóan.A táblázat 10 000 RMB/tonna, a forrásértékelésben használt mértékegység. A FeV50 fő tranzakciós tartománya tonnánként 80 000 és 81 000 RMB között van, a jegyzési tartomány pedig 81 000 és 82 000 RMB tonnánként. A FeV80 mainstream tranzakciós tartománya 128 000 és 129 600 RMB tonnánként, jegyzési tartománya 129 600 és 131 200 RMB tonnánként. A nagyüzemi FeV50 tonnánként 84 000–85 000 RMB, árajánlatok esetén 84 000–86 000 RMB tonnánként. Ugyanebben az egységben a 0,1-es elmozdulás 1000 RMB/tonna, a 0,16-os mozgás pedig 1600 RMB/tonna.

Mit jelent a fizetési alap.Az elfogadó váltó ára banki elfogadó váltóval kerül kiegyenlítésre, és a jegyzett szint már magában foglalja a váltó finanszírozási költségét; a készpénzes ár fizetéskor kerül kiegyenlítésre, és nem tartalmaz tervezetet. Mindkettő adót tartalmaz. Mivel a két útvonal nem felcserélhető, az egyik alapon közzétett tartományt nem szabad rangsorolni a másikon közzétett tartományhoz az elszámolási költségek normalizálása nélkül. Ebben a számban a két mainstream fokozat átvételi alapon, a nagyüzemi sor pedig készpénzes alapon jelenik meg.

Ferrovanadium ártrend vs előző

Erre a dátumra csak két tétel került rögzítésre, és mindkettő az idézet oldalán található. A FeV50 mainstream jegyzése 0,1-et mérséklődött, így a közzétett tartomány 8,1-ről 8,2-re nőtt. A FeV80 mainstream jegyzése 0,16-tal csökkent, így a közzétett tartomány 12,96 és 13,12 közötti értékre emelkedett. A tranzakciós oldalon semmi sem mozdult: a FeV50 8-8,1-en, a FeV80 pedig 12,8-12,96-on tartott. A nagyüzemi FeV50 vonal mindkét oldalon nem változott, a tranzakcióknál 8,4-8,5, az árajánlatoknál 8,4-8,6.

Érthető, a lemez azt mutatja, hogy az ajánlatokat megnyirbálták, miközben a megkötött üzlet a helyén maradt, a nagyüzemi réteg pedig mindkét oldalon mozdulatlan maradt. Ez az erre a dátumra vonatkozó közzétett adatok leírása, és semmi több; itt nem használunk korábbi vagy későbbi értékelést, és egyetlen olvasatból sem következtethetünk előre irányra.

Osztály és piaci kontextus

A vanádium mikroötvöző adalékként kerül az acélba, növelve a szilárdságot és a szívósságot a melegmegmunkálás és hőkezelés során a vanádium-karbonitridek kicsapódása révén. Ennek a kiegészítésnek a szabványos hordozójaferrovanadium, egy vas-vanádium mesterötvözet, amelyet nem az ötvözet tömege szerint, hanem vanádiumtartalom alapján árulnak, ezért a vásárlók inkább vanádium egységenként hasonlítják össze az ajánlatokat, nem pedig a tonnánkénti ár alapján.

A FeV50 nagyjából fele-fele arányban vanádium- és félig vashordozón helyezkedik el, és ez az igásló minőségű szén- és gyengén ötvözött acélgyártás: szerkezeti szakaszok, betonacél, kovácsolt alapanyagok, rugó- és szerszámacélok, valamint általános, nagy szilárdságú, gyengén ötvözött munkák. Normál űrtartalomban vásárolják, az üstben könnyen oldódik, és olyan műveletekhez is alkalmas, amelyek maradék- és szennyeződési határa teret enged a többlet hordozómassza számára.

A FeV80 nagyjából négyötödrészben vanádiumot hordoz. A vonzerő nem egy másik fém, hanem egy kisebb töltés: ugyanazon vanádium egységekhez jóval kevesebb vasat, szenet és szilíciumot ad hozzá a vásárló, ami a magas ötvözetű és speciális olvasztásnál, a hegesztési fogyóeszközöknél számít, és ahol a hő elég kicsi ahhoz, hogy a hordozó tömege torzítsa az elemzést. Ezt a második osztályt általában kisebb tételekben vásárolják szigorúbb specifikáció ellenében.

Két szerkezeti jellemző határozza meg, hogyan kell ezeket az árakat értelmezni. Az első a főáramú és a nagyüzemi kínálat felosztása: a két sor külön jelenik meg, és eltérő elszámolási bázist hordoz, így nem egy piaci szintként, hanem külön sorozatként kell értelmezni. A második az elszámolás: az elfogadó számla és a készpénzes feltételek egyaránt szabványosak ezen a piacon, és a kettőt külön-külön jegyzik ahelyett, hogy egy számmal nettósítanák.

FeV50 vs FeV80: Összehasonlítás

Dimenzió Ferrovanadium FeV50 Ferrovanadium FeV80
Vanádium tartalom Névleges 50 százalék vanádium, egyensúlyi vas hordozó; pontos határértékek vásárlási specifikációnként Névleges 80 százalék vanádium, egyensúlyi vas hordozó; pontos határértékek vásárlási specifikációnként
Szén- és szennyeződésterhelés Nagyobb szén-, szilícium- és hordozó tömeg vanádium egységenként Alacsonyabb szennyeződés és hordozó terhelés egységnyi vanádiumonként, ami a fő oka annak, hogy a vásárlók fizetnek érte
Tipikus acél alkalmazások Szerkezeti és betonacél, kovácsolt alapanyag, rugó- és szerszámacél, általános nagy szilárdságú, alacsony ötvözetű minőségek Erősen ötvözött és speciális acélok, hegesztő-fogyóanyagok, szuperötvözet és titánötvözet betáplálás, kis hőfok szigorú maradékhatárokkal
2026. október 26-i árajánlati tartomány 8,1–8,2 (10 000 RMB/mt), azaz 81 000–82 000 RMB tonnánként 12,96–13,12 (10 000 RMB/mt), azaz 129 600–131 200 RMB tonnánként
2026. október 26-i tranzakciós tartomány 8–8,1 (10 000 RMB/mt), azaz 80 000–81 000 RMB tonnánként 12,8–12,96 (10 000 RMB/mt), azaz 128 000–129 600 RMB tonnánként
Az elszámolási alap közzétette ezt a számot Átvételi számla, adóval Átvételi számla, adóval
FeV50-hez viszonyított arány ugyanazon az idézet oldalon Kiindulási érték, 1,00-nak vesszük A FeV50 szint 1,60-szorosa az árajánlati tartomány mindkét végén
Vásárlási minta Normál űrtartalom éves vagy negyedéves kerethez képest Kisebb, specifikációvezérelt tételek, gyakran tételenként egyeztetett vizsgálattal

Az aránysor a leghasznosabb sor a vevő számára, és a fenti ábrákon tisztán aritmetika. A FeV80 árajánlatot elosztva a FeV50 jegyzéssel 12,96 / 8,1 és 13,12 / 8,2, és mindkettő 1,6; a tranzakciós tartományok ugyanúgy oszlanak el, 12,8 / 8,0 és 12,96 / 8,1, ismét 1,6. Tehát a két minőség fix 1,6:1 arányban kereskedik a közzétett tartományokban, ami pontosan a névleges vanádiumtartalom aránya, 80 osztva 50-nel. Ezt azért érdemes tudni, mert ez azt jelenti, hogy az osztályok között jegyzett prémium inkább számtani, mintsem a szűkösség megítélése, és mivel a két minőség tonnánkénti összehasonlítása szinte semmit sem mond, amíg nem számít át egyenkénti alapra. Mivel az arány ezen a napon mindkét tartomány mindkét végén érvényes, a vevő a FeV80-ajánlatot egy FeV50-ajánlattal összehasonlítva egyszerűen 1,6 alkalmazásával értékelheti; az ettől a számtól való eltérés az ajánlat magyarázatra szoruló része. Termékoldalak ehhezvas-vanádium 50ésFeV80egymás mellett helyezze el a két specifikációt.

Amit a vásárlóknak ellenőrizniük kell a Ferrovanadium megrendelése előtt

  • Minőség és teljes specifikáció.Egyezzen meg a vanádiumtartalom alapjaiban, a szén- és szilícium-határértékekben, a méretezésben vagy csomóméretben és a csomagolásban, mert a minőségnév önmagában mind a négy nyitva marad.
  • Áralap írásban.Adja meg, hogy a szám tranzakció vagy árajánlat szintje, átvételi számla vagy készpénz, és az adót is beleértve, majd tartsa ugyanazt az alapot a tárgyalás során.
  • Vizsgálat és dokumentáció.Kérjen tételenkénti elemzési tanúsítványt, kérdezze meg, hogyan történt a mintavétel, és fontolja meg egy nagy értékű tétel független ellenőrzését, ahelyett, hogy egyetlen házon belüli eredményre hagyatkozna.
  • Normalizált összehasonlítás.A beszállítók rangsorolása előtt alakítson át minden ajánlatot egy kilogrammonkénti vanádium figurára a saját megtérülési feltételezésével.ferrovanadiumáttekintő oldal.
  • Tételek következetessége a szállítások között.Ha a hő számít, kérdezze meg, hogy a teljes mennyiség egy tételből származik-e, és hogyan dokumentálják a megosztott szállítmányt.
  • Szállítási és szerződéses mechanika.Javítsa ki a szállítási időszakot, a mennyiségi tűréshatárt, az ellenőrzési jogokat és a küldeményhez tartozó dokumentumokat, és erősítse meg a szállítási alapot az ár zárolása előtt.

GYIK

Vas-vanádium 50-et vagy FeV80-at vegyek?

Kezdje a betáplált acél vagy ötvözet specifikációitól. A ferro-vanadium 50 az általános célú minőség: a legtöbb szén- és gyengén ötvözött acélgyártáshoz alkalmas, ahol a maradék határértékek mérsékeltek, és a hozzáadás normál mennyiségben történik. A FeV80 nagyjából 80 százalék vanádiumot hordoz, így ugyanazokat a vanádium egységeket szállítja kisebb töltéstömeggel és kisebb szén-, szilícium- és egyéb hordozóelem-terheléssel; Ez a szokásos választás, ahol a szigorúbb szennyeződési határértékek, a kisebb adagolások vagy a magas ötvözetű és speciális olvasztás miatt a hordozó tömege valódi korlát. Ha a határok mérsékeltek, és a fém tonnánkénti költsége a fő hajtóerő, a FeV50 általában elegendő; Ha a maradék határértékek ellen küzd, vagy kis hőfokokat olvaszt fel, árazza mindkét minőséget a vanádium-tartalom alapján, mielőtt döntene.

Hogyan különböznek a ferrovanadium átvételi és készpénzes árai?

Két települési útvonalról van szó, nem két minőségi szintről. Az elfogadó számla ára banki elfogadó tervezettel kerül kiegyenlítésre, így a diszkont költségét az eladó viseli és a jegyzett szint már ezt tükrözi; készpénzes ár fizetéskor kerül kiegyenlítésre, így az nem jár átutalásos költséggel. Általában mindkettő adót tartalmaz. Gyakorlati szabály a vásárlók számára, hogy hasonlítsák össze a hasonlót a hasonlóval: az átvételi alapon közzétett kínálat nem közvetlenül összehasonlítható a készpénzes alapon közzétett kínálattal, mert a köztük lévő különbség finanszírozási költség, nem pedig fémprémium. Ebben a számban a mainstream FeV50 és FeV80 átvételi alapon, míg a nagyüzemi FeV50 készpénzes alapon jelenik meg, tehát a három sort normalizálni kell, mielőtt költség szerint rangsorolható lenne.

Miért szerepel a nagyüzemi FeV50 2026. október 26-án a mainstream FeV50 felett?

A 2026. október 26-án közzétett adatok szerint a nagyüzemi FeV50 jegyzés 8,4 és 8,6 között áll a 8,1 és 8,2 közötti általános FeV50 jegyzéssel szemben, a tranzakciós sorok pedig 8,4 és 8,5 között állnak a 8 és 8,1 között. A két sor nem hasonlít egymáshoz, mert ebben a táblázatban a nagyüzemi FeV50-t készpénzzel és adóval együtt jegyzik, míg a mainstream FeV50-t elfogadási alapon és adóval együtt jegyzik. A közzétett különbség ezért nem olvasható ki egyenesen minőségi prémiumként. Erősítse meg a specifikációt, a fizetési feltételeket, a szállítási alapot és az egyes ajánlatok mögötti tesztet, majd normalizálja mindkettőt ugyanarra az elszámolási alapra, mielőtt rangsorolná őket.

Mit kell megerősíteni a ferrovanadium rendelés leadása előtt?

Négy tétel hordozza a legtöbb kereskedelmi kockázatot. Először is, a minőség és a teljes specifikáció: vanádiumtartalom alapja, szén- és szilícium határértékek, méretezés és csomagolás. Másodszor, az ár alapja: ügylet-e vagy árajánlati szint, átvétel vagy készpénz, és az adót is beleértve. Harmadszor, a vizsgálat és a dokumentáció: tételenkénti elemzési tanúsítvány, a mögötte álló mintavételi módszer, és hogy indokolt-e a harmadik fél általi ellenőrzés egy nagy értékű tételen. Negyedszer, a szerződés mechanikája: a szállítási időszak, a mennyiségi tűrés, az ellenőrzési jogok és az egyes szállítmányokkal együtt szállítandó dokumentumok. Ha ezt a négyet írásban megkapja a megrendelés előtt, akkor a későbbi viták nagy része megszűnik.

Kulcs elvitelek

  • A mainstream FeV50 8-8,1-es szinten tartotta a 2026. október 26-i tranzakciókat, árajánlatát 0,1-ről 8,1-ről 8,2-re csökkentették.
  • A mainstream FeV80 12,8 és 12,96 között tartotta a tranzakciókat, jegyzését 0,16-ról 12,96-ra 13,12-re csökkentették.
  • A nagyüzemi FeV50 mindkét oldalon nem változott, 8,4-8,5 a tranzakciók és 8,4-8,6 az árajánlatok esetében, készpénzes alapon.
  • Ebben a számban csak a két idézet sora mozgott; tranzakciók és a nagyüzemi szint változatlan volt.
  • A két mainstream kategóriát átvételi alapon jegyzik, a nagyüzemi sort pedig készpénzes alapon jegyzik, így a három sor normalizálás nélkül nem hasonlítható össze közvetlenül.

Kérje személyre szabott árajánlatát

Küldje el a kívánt minőséget, mennyiséget, csomagolást és szállítási alapot, és mi egy általános listaár helyett az Ön specifikációira épülő árajánlattal térünk vissza. Keressen minketWhatsApp: +86 15518824805vagy általE-mail: market@zanewmetal.com.

Kapcsolódó olvasmányok