Ferrokróm ára, 2026. október 26.: minden fokozat Kínában
A ferrokróm ára Kínában nem változott 2026. október 26-án. Az alábbi árajánlatban szereplő valamennyi minőség – magas szén-dioxid-tartalmú FeCr50C7,5, közepes szén-dioxid-tartalmú FeCr55C2,0, alacsony szén-dioxid-kibocsátású FeCr55C0,25, valamint a két mikrokarbon-minőség FeCr55C0, és a FeCr55C0 azonos10}55-ös szinten. mint 2026. október 23-án, minden felsorolt régióban. Egyetlen osztály és egy régió sem mozdult fel vagy le a napon, és az egész táblázat egy lapos változást mutat az előző üléshez képest.
Ferrokróm jelenlegi ára

1. táblázat: Magas széntartalmú ferrokróm FeCr50C7,5 ár régiónként, 2026. október 26. (CNY/mt)
Alap: 50% Cr, készpénz gyári, adót tartalmaz.
| Régió | Ár (CNY/mt) |
|---|---|
| Észak-Kína | 7450–7600 |
| Délnyugat-Kína | 7700–7750 |
| Északnyugat-Kína | 7500–7550 |
| Északkelet-Kína | 7700–7750 |
| Közép-Kína | 7700–7750 |
| Shanghai | 7800–7850 |
| Shandong | 7750–7800 |
2. táblázat: Közepes szén-dioxid-kibocsátású, alacsony szén-dioxid-kibocsátású és mikroszén-tartalmú ferrokróm ára osztályonként és régiónként, 2026. október 26. (CNY/mt)
Alap: 60% Cr, készpénz gyári, adót tartalmaz.
| Fokozat | Széntartalom | Régió | Ár (CNY/mt) |
|---|---|---|---|
| FeCr55C2.0 (közepes szén) | 2.0% C | Szecsuán | 12000–12100 |
| FeCr55C2.0 (közepes szén) | 2.0% C | Henan | 12000–12100 |
| FeCr55C2.0 (közepes szén) | 2.0% C | Belső-Mongólia | 12000–12100 |
| FeCr55C2.0 (közepes szén) | 2.0% C | Guangxi | 12000–12100 |
| FeCr55C0,25 (alacsony szén-dioxid) | 0.25% C | Szecsuán | 12700 |
| FeCr55C0,25 (alacsony szén-dioxid) | 0.25% C | Jiangsu | 13000–13100 |
| FeCr55C0,25 (alacsony szén-dioxid) | 0.25% C | Shanxi | 12500–12600 |
| FeCr55C0,25 (alacsony szén-dioxid) | 0.25% C | Belső-Mongólia | 12500 |
| FeCr55C0,10 (mikroszén) | 0.10% C | Szecsuán | 12900 |
| FeCr55C0,10 (mikroszén) | 0.10% C | Jiangsu | 13200–13300 |
| FeCr55C0,10 (mikroszén) | 0.10% C | Shanxi | 12700–12800 |
| FeCr55C0,10 (mikroszén) | 0.10% C | Belső-Mongólia | 12700 |
| FeCr55C0,06 (mikroszén) | 0.06% C | Szecsuán | 13200 |
| FeCr55C0,06 (mikroszén) | 0.06% C | Jiangsu | 13400–13500 |
| FeCr55C0,06 (mikroszén) | 0.06% C | Shanxi | 12900–13000 |
| FeCr55C0,06 (mikroszén) | 0.06% C | Belső-Mongólia | 12900 |
Megjegyzés: Az összes számot CNY-ban adjuk meg metrikus tonnánként (CNY/mt), a készpénzt és az adót is beleértve. A magas széntartalmú FeCr50C7,5 ára 50%-os króm alapú; a közepes szén-, az alacsony szén- és a mikrokarbon-minőségek ára 60%-os króm alapon történik, a 2. táblázatban szereplő alacsony szén- és mikrokarbon-minőségek pedig az 52-60%-os krómsávot fedik le. Egyetlen szám jelöli a pont idézetet a forrástáblázatban, míg egy tartomány az adott régión belül idézett szórást. Az árak tájékoztató jellegűek az ajánlatok összehasonlításakor, és nem helyettesítik az aláírt szerződéses árat.
A ferrokróm ártrend az előzőekhez képest
Az előző, 2026. október 23-i árajánlathoz mérve az egész táblázat lapos. Mind a hét magas szén-dioxid-kibocsátású régió – Észak-Kína, Délnyugat-Kína, Északnyugat-Kína, Északkelet-Kína, Közép-Kína, Sanghaj és Shandong – ugyanazt az ársávot tartotta, mint 2026. október 23-án. A négy közepes szén-dioxid-kibocsátású régió, Szecsuán, Henan, Belső-Mongólia és Guangxi szintén 12100 CNY–12100 CNY-n belül maradt. Az alacsony szén-dioxid-kibocsátású FeCr55C0.25 minőséget Szecsuánban, Jiangsuban, Shanxiban és Belső-Mongóliában, és mindkét mikrokarbon fokozatot, a FeCr55C0.10 és FeCr55C0.06 ugyanabban a négy régióban tartják.
Más szóval, a nap sehol sem hozott nyereséget, sem veszteséget: öt osztályzat, huszonhárom regionális jegyzés, mindegyik lapos. A vásárlók számára az egységes munkamenet azt jelenti, hogy a 2026. október 23-án végzett összehasonlítás még ma is a megfelelő összehasonlítás, és a régiók közötti rangsort nem változtatta át egy napos lépés.
Osztály és piaci kontextus
A ferrokróm a rozsdamentes és ötvözött acél lánc elején helyezkedik el, és a vásárolt minőség határozza meg mind a kemencébe kerülő szén-dioxid-szintet, mind az összehasonlítandó árakat. A fenti táblázatban szereplő négy családot főként széntartalom választja el egymástól, és ez az egyetlen változó határozza meg a köztük lévő árkülönbséget.
A nagy széntartalmú ferrokróm, amelyet itt FeCr50C7.5 néven idézünk, nagyjából 7,5% szenet hordoz, 50%-ban krómot, és ez az igásló töltetanyag a szén- és gyengén ötvözött acélgyártáshoz, valamint a rozsdamentes acélolvadékokhoz, ahol a szén felszívása megoldható. 50%-os króm alapon jegyzik, ezért számai messze elmaradnak a másik három családtól. A miénkmagas széntartalmú ferrokróm termékoldalmeghatározza az általunk ehhez a családhoz szállított specifikációs tartományt.
A közepes széntartalmú FeCr55C2.0 a széntartalmat 2,0%-ra csökkenti, és 60%-os króm alapú. Az alacsony szén-dioxid-kibocsátású FeCr55C0,25 0,25%-os széntartalmú, a két mikrokarbon-minőség, a FeCr55C0,10 és a FeCr55C0,06 pedig 0,10% és 0,06% lesz. Mindhárom ára 60% króm alapú, és lefedi az 52% és 60% közötti krómsávot. Minél alacsonyabb a szén, annál több finomítási energiát és feldolgozást kell a termelőnek költenie, és annál nagyobb az áremelkedés. Az alacsony szén-dioxid-kibocsátású és a mikrokarbon-minőségek a szokásos választás, ahol a kész acélnak alacsony széntartalmú mennyezetet kell tartania, így ezek inkább a rozsdamentes és speciális acélútvonalakhoz illeszkednek, mint az általános acélgyártáshoz; aaz acélgyártásban használt alacsony széntartalmú ferrokrómAz oldalak azt fedik le, ahol ez a minőség az olvasztóműhelyben elfér.
Az alapkülönbség többet számít, mint azt a legtöbb vásárló elvárja. A 60%-os króm alapú árajánlat olyan egységet ír le, amely több krómot tartalmaz, mint egy 50%-os árajánlat, így a két számot nem lehet egymás mellé tenni anélkül, hogy az általuk hordozott krómhoz nem igazodna. A 2. táblázatban minden közepes, alacsony és mikro árajánlat már 60%-os alapon szerepel, így ezek közvetlenül összehasonlíthatók egymással; a nagy szén-dioxid-kibocsátású oszlop az, amelyik alapbeállításra szorul, mielőtt felsorakozna ellenük. Azon vásárlók számára, akik ömlesztett töltés helyett maghuzalos befecskendezést használnak, anitridált ferro króm huzaloldal egy másik szállítási útvonalat ír le ugyanahhoz az ötvözetcsaládhoz.
Regionális felépítés ez a munkamenet könnyen olvasható. A magas széntartalmú anyagok esetében Észak-Kínában a legalacsonyabb sáv 7450–7600 CNY/mt, Sanghajban a legmagasabb, 7800–7850 CNY/mt, míg Délnyugat-Kína, Északkelet-Kína és Közép-Kína három régiója együtt 7700–7750 CNY/mt, Északnyugat-Kína pedig 7550 CNY/mt/55t. 7750–7800 CNY/mt. A közepes szén-dioxid esetében mind a négy régió ugyanazt az 12000–12100 CNY/mt-t kínálja, tehát a régió egyáltalán nem tesz különbséget az ajánlaton. Az alacsony szén-dioxid- és a mikrokarbon-családokban a hézagok újra megnyílnak: Jiangsu a legmagasabb idézetpont mindhárom sorban, míg Szecsuán és Belső-Mongólia az alsó végén, Shanxi pedig közöttük ül. Ez a minta inkább a gyártási helyet és a fuvart tükrözi, semmint az idézett specifikáció eltéréseit.
Magas széntartalmú vs közepes széntartalmú vs alacsony/mikroszéntartalmú ferrokróm
Az alábbi táblázat a négy családot egymás mellé helyezi a vásárlást meghatározó méreteknél. Minden áradat a fenti, 2026. október 26-i árajánlattáblázatból származik.
| Dimenzió | Magas széntartalmú FeCr50C7.5 | Közepes széntartalmú FeCr55C2.0 | Alacsony szén-dioxid-kibocsátású FeCr55C0,25 | Mikroszén FeCr55C0,10 / C0,06 |
|---|---|---|---|---|
| Széntartalom | Körülbelül 7,5% C | 2.0% C | 0.25% C | 0,10% C és 0,06% C |
| Évfolyam megjelölés | FeCr50C7.5 | FeCr55C2.0 | FeCr55C0,25 | FeCr55C0,10, FeCr55C0,06 |
| Chromium alap az árképzéshez | 50% Cr alapon | 60% Cr alapon | 60% Cr bázis, 52%–60% Cr sáv | 60% Cr bázis, 52%–60% Cr sáv |
| 2026. október 26-i árfekvés | 7450–7850 CNY/mt hét régióban | 12000–12100 CNY/mt négy régióban | 12500–13100 CNY/mt négy régióban | 12700–13300 CNY/mt (C0,10); 12900–13500 CNY/mt (0,06 CNY) |
| Az idézett régiók | Észak, Délnyugat, Északnyugat, Északkelet, Közép-Kína, Sanghaj, Shandong | Szecsuán, Henan, Belső-Mongólia, Guangxi | Szecsuán, Jiangsu, Shanxi, Belső-Mongólia | Szecsuán, Jiangsu, Shanxi, Belső-Mongólia |
| Az uralkodó regionális csúcs | Shanghai, 7800–7850 CNY/mt | Nincs regionális különbség, mind a négy egyenlő | Jiangsu, 13000–13100 CNY/mt | Jiangsu, 13200–13300 és 13400–13500 CNY/m |
| Tipikus alkalmazás | Tömeges töltet szén-, gyengén ötvözött és rozsdamentes acélgyártáshoz | Acélgyártás és öntés, ahol mérsékelt szénmennyezet érvényes | Rozsdamentes és alacsony szén-dioxid-kibocsátású acél utak feszes karbon mennyezettel | Speciális és rozsdamentes acél, ahol a legszigorúbb a karbon határ |
| Napról napra változás | Lakás | Lakás | Lakás | Lakás |
A gyakorlati olvasmány egyértelmű. A magas szén-dioxid-kibocsátásról a közepes szén-dioxid-kibocsátásra való átállás nagy különbséggel emeli a jegyzést, az alacsony szén-dioxid-kibocsátásra, majd a mikro-karbonra való átállás pedig ismét emeli, mert minden lépés eltávolítja a szenet, amelyet ki kell venni a kemencéből. Egy családon belül a régiók közötti különbségek kicsik a családok közötti különbségekhez képest, ezért a fokozatválasztás általában többet számít, mint a régióválasztás, amikor a vevő szén-dioxid-specifikáció szerint dolgozik.
Amit a vásárlóknak ellenőrizniük kell a ferrokróm rendelése előtt
Az átalányáras munkamenet nem szünteti meg az ajánlat részleteinek ellenőrzésének szükségességét. A rendelés 2026. október 26-i árának megerősítése előtt a következő pontokon érdemes végigmenni:
- Erősítse meg az árképzési alapot.Egy árajánlat csak akkor hasonlítható össze, ha tudja, hogy 50%-os vagy 60%-os króm alapú. Kérje meg a szállítót, hogy írásban adja meg az alapot, és két ajánlat összehasonlítása előtt váltson át egy alapra. Az 1. táblázat FeCr50C7,5 oszlopa és a 2. táblázatban szereplő három alacsonyabb széntartalmú család nem azonos alapon.
- Erősítse meg az ár típusát és a szállítási határidőt.Az itt szereplő számok készpénzt és adót tartalmaznak. A kiszállítás alapon, hitelfeltételekkel vagy adó nélkül jegyzett ajánlat egy másik szám, és korrekció nélkül nem egyeztethető össze ezzel a táblázattal.
- Erősítse meg a szén- és krómspecifikációt, ne csak a minőség nevét.Az alacsony szén- és mikrokarbon-minőségek 52-60%-os krómsávot fednek le, így két azonos minőségnév alatti ajánlat eltérhet a tényleges krómtartalomban. Írja be a megcélzott szén- és krómszámokat a vásárlási rendelésbe.
- Erősítse meg a méretet és a formát.A csomó és a kemencéhez vagy a maghuzalos befecskendezéshez szükséges méretfrakció befolyásolja a hasznosítást és az árat. A mérettartományt kifejezetten adja meg, ahelyett, hogy a szállító alapértelmezett értékére hagyná.
- Erősítse meg az árajánlat dátumát.Az ár csak arra a munkamenetre érvényes, amelyben megjegyezték. Érdeklődjön, meddig érvényes az ajánlat, mert a következő árajánlatkor az állandó szint módosítható.
- Erősítse meg a mennyiséget és a tétel szerkezetét.Az, hogy az egy vagy több tételként szállított mennyiség befolyásolja a fuvarozási és ellenőrzési költségeket, és ezt az ár rögzítése előtt kell rendezni.
GYIK
Hogyan válasszak a magas szén-dioxid-kibocsátású, közepes szén-dioxid-kibocsátású, alacsony szén-dioxid-kibocsátású és mikro-karbontartalmú ferrokróm között?
Kezdje az elkészített acél szénmennyezetétől, majd térjen vissza az ötvözethez. A magas széntartalmú FeCr50C7.5 körülbelül 7,5% szenet hordoz, és megfelel a szén-, gyengén ötvözött és rozsdamentes acélgyártásban, ahol a szén felszívása a folyamat későbbi szakaszában megoldható. Közepes széntartalmú FeCr55C2.0 2,0%-os széntartalommal mérsékelt szén-határértékkel illeszkedik az acélgyártáshoz és az öntéshez. Az alacsony szén-dioxid-kibocsátású FeCr55C0,25 0,25% széntartalommal, valamint a mikrokarbon minőségű FeCr55C0,10 és FeCr55C0,06 0,10% és 0,06% széntartalommal azok a választások, ahol a kész acélnak meg kell tartania a szűk szénmennyezetet. A specifikációban előírtnál alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású minőség választása költségnövekedést jelent, előnyök nélkül, a magasabb szén-dioxid-kibocsátású minőség pedig többe kerülhet a későbbi finomítás során, mint amennyit megtakarít az ötvözeten.
Miben különbözik az 50%-os króm alapú a 60%-os króm alapútól az árajánlatok összehasonlításakor?
Egy 50%-os bázisáras és egy 60%-os bázisárfolyam különböző mennyiségű krómot ír le ugyanabban a tonnában, így a két szám közvetlenül nem hasonlítható össze. Egy 60%-os bázistonna 1,2-szer annyi krómot tartalmaz, mint egy 50%-os bázistonna, ami azt jelenti, hogy az 50%-os bázisárat ezzel az aránnyal kell felemelni, mielőtt a 60%-os bázisárhoz viszonyítható lenne. A fenti táblázatokban a nagy szén-dioxid-kibocsátású FeCr50C7.5 család 50%-os, míg a közepes, alacsony és mikro széntartalmú családok mind 60%-os alapon, így a három alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású család közvetlenül összehasonlítható egymással, a magas szén-dioxid-kibocsátású család nem. Kérje meg a szállítót, hogy magán az árajánlaton adja meg az alapot, és az ajánlatok összehasonlítása előtt egyszer végezze el a korrekciót.
Miért különböznek a ferrokróm árai a régiók között ugyanazon a napon?
A régió a gyártás helyén, a fuvarozáson és a helyi ellátási egyensúlyon keresztül befolyásolja az ajánlatot, nem pedig a specifikáción keresztül. A 2026. október 26-i táblázatban a magas széntartalmú FeCr50C7,5 7450–7600 CNY/mt Észak-Kínában és 7800–7850 CNY/mt Sanghajban, Délnyugat-Kína, Északkelet-Kína és Közép-Kína jegyzése 7700–7750 CNY/m. A közepes széntartalmú FeCr55C2.0 egyáltalán nem mutat regionális különbséget, Szecsuán, Henan, Belső-Mongólia és Guangxi 12000–12100 CNY/mt. Az alacsony szén-dioxid-kibocsátású és mikro-karbon sorban a spread visszatér, Jiangsu a legmagasabb jegyzési pont, Szecsuán és Belső-Mongólia pedig az alsó végén. A régiókat összehasonlító vevőnek mérlegelnie kell az árkülönbséget a fuvardíjjal és az átfutási idővel, mert egy távoli régióban alacsonyabb gyártelepi ár többe kerülhet, ha hozzáadjuk a szállítást.
Mit kell megerősítenem a szállítóval a rendelés leadása előtt?
Írásban erősítsen meg öt dolgot: a minőséget és annak pontos szén- és króm specifikációját, az 50% vagy 60% króm árának alapját, az ár típusát és a szállítási határidőt, a méretfrakciót és formát, valamint az árajánlat érvényességi idejét. A cikkben szereplő adatok 2026. október 26-i, készpénzes, áfát is tartalmazó, gyártelepi árak, ezért az eltérő feltételekkel rendelkező ajánlatokat az összehasonlítás előtt át kell váltani. A mennyiség és a tételszerkezet egyidejű megadása is segít, hiszen a szállítási és ellenőrzési költségek ettől függenek. Ha ezeket a pontokat a beszerzési megrendelésbe helyezi, ahelyett, hogy egy e-mail szálban hagyná őket, elkerülhető a legtöbb vita, amely az ár rögzítése után merül fel.
Kulcs elvitelek
- A ferrokróm ára Kínában 2026. október 26-án változatlan maradt a készlet mind az öt minőségére és mind a huszonhárom regionális jegyzésére vonatkozóan, 2026. október 23-hoz képest nem nőtt vagy csökkent.
- A magas széntartalmú FeCr50C7,5 50%-os króm alapú 7450-7600 CNY/mt Észak-Kínában és 7800-7850 CNY/m Sanghajban, Délnyugat-Kína, Északkelet-Kína és Közép-Kína 7700-7750 CNY/mt, Északnyugat-Kína pedig 750-7750 CNY/mt. Shandong 7750–7800 CNY/mt.
- A közepes széntartalmú FeCr55C2.0 60%-os króm alapú 12000–12100 CNY/mt között egyenletes volt Szecsuánban, Henanban, Belső-Mongóliában és Guangxiban, regionális különbségek nélkül.
- Az alacsony szén-dioxid-kibocsátású FeCr55C0,25 12500 CNY/mt Belső-Mongóliában és 13000–13100 CNY/mt Jiangsuban; mikrokarbon FeCr55C0.10 12700 CNY/mt-től Belső-Mongóliában 13200-13300 CNY/mt Jiangsu-ig; mikrokarbon FeCr55C0.06 12900 CNY/mt-től Belső-Mongóliában 13400-13500 CNY/mt Jiangsu-ig.
- Minden adat készpénzben, gyárilag értendő, adóval együtt; a magas szén-dioxid-kibocsátású család 50%-os krómtartalmú, a másik három pedig 60%-os, ezért minden ár-összehasonlítás előtt a két csoportot egy alapra kell helyezni.
- A munkameneti lapnál a vevő által 2026. október 23-án végzett minősítési és összehasonlítási munka továbbra is áll, a gyakorlati feladat pedig az alap, a specifikáció, a méret és az árajánlat érvényességének megerősítése, nem pedig a mozgó szám hajszolása.
Kérje személyre szabott árajánlatát
Küldje el nekünk a minőséget, a szén- és krómspecifikációt, a méretfrakciót és a szükséges mennyiséget, és mi az Ön kemencéje és a szállítási feltételek köré épülő ajánlattal térünk vissza egyetlen közzétett sáv helyett. A leggyorsabb válaszért írjon nekünkWhatsApp: +86 15518824805vagy írj ideE-mail: market@zanewmetal.com.

