Elektrolitikus mangán fémár és mangán tuskó ára, 2026. október 26.
Az elektrolitikus mangánfém ára a 2026. október 26-i értékelésben minden jegyzett termelési és kereskedelmi régióban nem változott, és a mangán tuskó ára is a korábbi szinten maradt. Az alábbi táblázatokban szereplő minden idézet "--" változásjelzőt tartalmaz, ami azt jelenti, hogy az előzetes értékeléshez képest nem történt elmozdulás. A vásárlók számára ez egy sima piacot jelent, ahol a besorolás, a szállítási alap és a beszállítói feltételek határozzák meg a végső költséget, nem pedig a címsorszámot.
Elektrolitikus mangán jelenlegi ára

1. táblázat: Elektrolitikus mangán 0,997 ár csatornánként és régiónként, 2026. október 26. (CNY/tonna)
Alap: gyári árajánlatok gyári és adóval; kereskedelmi árajánlatok önátvétel a kereskedő raktárában.
| Csatorna | Régió | Ár (CNY/mt) | Változás |
|---|---|---|---|
| Gyári gyári, adóval együtt | Hunan | 18,000–18,100 | -- |
| Gyári gyári, adóval együtt | Guizhou | 18,000–18,100 | -- |
| Gyári gyári, adóval együtt | Guangxi | 18,000–18,100 | -- |
| Gyári gyári, adóval együtt | Hubei | 18,000–18,100 | -- |
| Kereskedelmi saját átvétel | Hunan | 18,100–18,200 | -- |
| Kereskedelmi saját átvétel | Guangxi | 18,100–18,200 | -- |
| Kereskedelmi saját átvétel | Tiencsin | 18,200–18,300 | -- |
| Kereskedelmi saját átvétel | Jiangsu és Zhejiang | 18,200–18,300 | -- |
2. táblázat: Mangán rúd ára osztályonként és régiónként, 2026. október 26. (CNY/mt)
Alap: gyári, áfával.
| Fokozat | Régió | Ár (CNY/mt) | Változás |
|---|---|---|---|
| 97# | Hunan | 18,200–18,400 | -- |
| 97# | Chongqing | 18,200–18,300 | -- |
| 97# | Guizhou | 18,100 | -- |
| 97# | Guangxi | 18,200–18,400 | -- |
| 95# | Hunan | 18,000 | -- |
| 95# | Guangxi | 18,000 | -- |
Megjegyzés: minden ár CNY-ban értendő metrikus tonnánként. A gyári árajánlatok gyári árak, adót is tartalmaznak, és a termelő üzemében történő átvételre érvényesek. A kereskedési árajánlatok a kereskedő saját raktárában gyűjtött saját átvételi árak, és nem tartalmazzák a vevő telephelyére történő szállítást, ezért ugyanaz a régió két különböző sávot mutathat. Az ároszlopban egyetlen számjegy az adott osztályhoz és régióhoz egy jegyzett szintet jelöl, nem pedig egy tartományt. A változás időszakonként történik, és „--” jelzéssel jelenik meg minden olyan helyen, ahol nem történt változás.
Az elektrolitikus mangán ártrendje az előzőhöz képest
Ebben az időszakban nincs mozgás. Ebben az értékelésben mind a 14 jegyzési pont - négy gyári régió, négy kereskedelmi régió és hat mangán tuskó jegyzés - "--" jelzéssel van ellátva, ami azt jelenti, hogy mindegyik az előző értékeléssel azonos szinten van nyomtatva. Az adatokban semmi sem választja el az egyik régiót a másiktól irányt tekintve: Hunan, Guizhou, Guangxi, Hubei, Tienjin, Jiangsu-Zhejiang és Chongqing mind síkban ülnek, és ugyanez vonatkozik mindkét tuskóminőségre.
Az egyetlen dolog, ami különbözik az idézetek között, az inkább a szint, mint az irány. A négy gyári régió számára99,7 elektrolitikus mangánazonos 18 000–18 100 CNY/mt sávot nyomtat, míg a kereskedelmi önfelvevő jegyzések 18 100–18 200-ig emelkednek Hunanban és Guangxiban, illetve 18 200–18 300-ig Tianjinben és Jiangsu-Zhejiangban. Az öntvény oldalán a 97# 18 100–18 400-at ölel át négy régiójában, a 95# pedig 18 000-et nyomtat mindkét régiójában. Együtt olvasva a lapos változás oszlop és a szintek közötti megoszlás egy olyan piacot ír le, amely iránya stabil, de csatornánként és régiónként is árazott.
Ez a jelentés csak az időszak áradatait rögzíti. Nem tesz közzé határidős árnézetet, és az olvasóknak a "--" jelzőket a vizsgált időszakra vonatkozó állításként kell kezelniük, nem pedig a következő jelzésként.
Osztály és piaci kontextus
A 0,997-es jelölés az elektrolitikus mangán fém referencia tisztasági jelzője, amely 99,7 százalékos mangántartalmat ír le, és ez az 1. táblázat minden sorában feltüntetett osztály. Ez az a forma, amelyet általában akkor adnak meg, amikor az acélgyártás, hegesztési fogyó- vagy alumíniumötvözetek munkája során szabályozott adagolású adalékanyagot is adagolunk. az olvadék. Azok a vásárlók, akiknek szükségük van az anyagra ebben az adalékszerepben, általában aelektrolitikus mangánpehelyspecifikációból, nem pedig ingotból.
Az 1. táblázatban szereplő gyári és kereskedelmi csatornák különböző szállítási pontokat írnak le, nem pedig árukat. A gyári árajánlat a gyártó üzemében begyűjtött anyag gyári, adót is tartalmazó ára. A kereskedési árajánlat egy kereskedő által meghatározott és a kereskedő raktárában beszedett önátvételi ár, így a kereskedő kezelési árrését hordozza, miközben a fuvardíjat a vevőre hagyja. Ebben az értékelésben a struktúra Hunanban és Guangxiban látható, ahol a 18 100–18 200 CNY/mt kereskedelmi sáv a tartomány mindkét végén 100 CNY/mt gyári sáv felett helyezkedik el. A Tiencsin és a Jiangsu-Zhejiang kereskedelmi jegyzések 18 200–18 300 CNY/mt között ismét egy lépéssel magasabbak. A táblázat csak a szinteket jelenti; a régiók közötti különbséget nem tulajdonítja egyetlen költségtételnek sem.
A mangán ingot külön termékcsalád, saját létrával. A 97# és 95# megjelölések a 97 és 95 százalékos mangánszintű ingot-minőségeket írják le, a 2. 97# táblázatban a gyári és az adót is beleértve négy régióban, a 95# pedig két régióban jegyzik, és a teljes tartomány mindkét minőségben és mind a hat régióban 18 000 és 18 NYY/400 között van. Szilárdmangán ingotáltalában ott választják, ahol a sűrű töltet, az újraolvasztási gyakorlat vagy a kompakt kezelés fontosabb, mint a pelyhek gyors feloldódása. Egy harmadik forma,mangán brikett, finom anyagból van préselve, és a kezelési viselkedésben a kettő között helyezkedik el; ebben az értékelésben nem idézzük, és csak azért említjük, hogy a két idézett formát kontextusba helyezzük.
Elektrolitikus mangánpehely vs mangán tuskó
A két termékcsalád különböző töltési problémákra ad választ, és az alábbi összehasonlítás szigorúan a jelen értékelésben szereplő árajánlatokból és az egyes űrlapok standard pozíciójából származik.
| Dimenzió | Elektrolitikus mangánpehely (0,997) | Mangán tuskó (97# / 95#) |
|---|---|---|
| Tisztaság és fokozatjelző | 0,997, azaz . 99.7 százalék mangán | 97# és 95#, azaz . 97 százalék és 95 százalék mangán |
| Fizikai forma | Pehely, tételenként mérve és feltöltve | Öntött tömör darab, blokkként töltve |
| Jegyzett ársáv, 2026. október 26 | 18 000–18 300 CNY/mt a gyári és kereskedelmi csatornákon keresztül | 18 000–18 400 CNY/mt mindkét osztályban és mind a hat régióban |
| Árajánlat alapja | Gyári gyári adóval, vagy kereskedelmi saját átvétel | Gyári gyári, adóval együtt |
| Tipikus használat | Acélgyártás, hegesztési fogyóanyagok, alumíniumötvözet, ahol ellenőrzött adagolás és gyors oldódás | Sűrű feltöltési és újraolvasztási alkalmazások, ahol a finom anyag- és kezelési veszteségek aggodalomra adnak okot |
| Vevő fő változója | Csatornaválasztás: gyári sáv versus kereskedelmi sáv ugyanabban a régióban | Osztályválasztás: 97# a magasabb mangánszinthez, 95# az alacsonyabbhoz |
| Módosítsa ezt az időszakot | "--", nincs mozgás | "--", nincs mozgás |
A gyakorlati következtetés az, hogy a két forma közötti ártávolság kicsi ahhoz képest, hogy a minőség és a csatorna az egyes űrlapokon belül milyen különbségeket okoz. A közöttük válogató vásárló tehát először az olvasztási gyakorlatról, a kezelésről és a specifikációnak való megfelelésről dönt, másodsorban pedig az árról.
Mit kell ellenőrizni a vásárlóknak, mielőtt elektrolitikus mangánt rendelnek
Öt csekk rendezi a kockázat nagy részét egy ilyen lapos piacon.
- Fokozatú bizonyíték. Kérje a tényleges tétel hitelesített elemzését, ne egy általános minősítési nyilatkozatot, és a mennyiség rögzítése előtt a mangántartalom és a szennyeződés határértékeit a saját specifikációjához igazítsa.
- A kézbesítés alapja írásban. A gyári gyári átvétel és a kereskedő saját átvétele eltérő árakat tartalmaz ugyanabban a régióban, ezért a vásárlási bizonylaton fel kell tüntetni a szállítási helyet, a rakodási felelősséget és attól kezdve, hogy ki fizeti a fuvart.
- Adóalap és számla típusa. Ebben az értékelésben minden árajánlat adót tartalmaz, és a számlán ugyanazt az alapot kell feltüntetni, különben hibás lesz az összehasonlítás egy alternatív ajánlattal.
- Csomagolás és részecske- vagy darabméret. A pelyhek méretének eloszlása és a tuskódarab súlya egyaránt befolyásolja, hogy az anyag hogyan viselkedik a töltőrendszerben, és mennyi finom anyag veszít a kezelés során.
- Mennyiségi szint és szállítási ütemterv. Mivel ebben az időszakban nem rögzítettek ármozgást, nincs nyomatékos érv a várakozás vagy az árral való rohanás mellett; A leszállási költséget az ár körüli feltételek mozgatják, tehát egyszerre rögzítse a mennyiséget, az ütemezést és a részleges szállítás toleranciáját.
GYIK
Az elektrolitikus mangánpehely vagy a mangán tuskó a megfelelő vásárlás az eljárásomhoz?
Attól függ, hogyan kerül az anyag az olvadékba. A 0,997-es fokozatú elektrolitikus mangánpehely a szokásos adalékforma az acélgyártáshoz, hegesztési fogyóeszközökhöz és alumíniumötvözetekhez, mert ellenőrzött tételekben mérhető és tölthető, és gyorsan oldódik. A mangán ingot 97# vagy 95#-ban egy öntött tömör darab, amely megfelel azoknak a vásárlóknak, akiknek sűrű töltetre van szükségük, akik öntödében újraolvasztják, vagy akik a finom pelyhek kezelésénél jobban szeretik a kompakt blokkot. A két formát minden értékelésben külön idézzük, így a helyes válasz általában az olvasztási gyakorlatot követi, nem pedig magát a formát.
Miért különböznek a gyári árak és a kereskedői árak ugyanabban a régióban?
A két csatorna különböző szállítási pontokat ír le. A gyári árajánlat a gyártó üzemében begyűjtött anyag gyári, adót tartalmazó ára. A kereskedési árajánlat a kereskedő által meghatározott és a kereskedő saját raktárában beszedett saját átvételi ár, tehát már magában hordozza a kereskedő kezelési árrését, de még nem zárja ki a vevőnek történő szállítást. Ebben az értékelésben ez a szerkezet egyértelműen megmutatkozik Hunanban és Guangxiban, ahol a 18 100–18 200 CNY/mt kereskedelmi sáv mindkét végén pontosan 100 CNY/mt-val haladja meg a gyári 18 000–18 100 CNY/mt közötti sávot. A Tiencsin és a Jiangsu-Zhejiang kereskedelmi jegyzések 18 200–18 300 CNY/mt között ismét egy lépéssel magasabbak.
Mit jelent a 0,997-es fokozat, és miben különbözik a 97#-es ingottól?
A 0,997-es jelölés az elektrolitikus mangán fém tisztasági jelzője, amely 99,7 százalékos mangántartalmat jelez, és ez az elektrolitikus mangán táblázatban szereplő osztályzat. A mangán ingot egy másik létrán osztályozzák: a 97# és 95# a 97 és 95%-os mangánszintű ingot-minőségeket jelöli, és ebben az értékelésben a tuskótáblázat négy régióban 97#-et, kettőben pedig 95#-ot idéz. A vásárlóknak a besorolást a végtermék specifikációjához kell igazítaniuk ahelyett, hogy a számokat felcserélhetőként kezelnék, és meg kell erősíteniük a tényleges tétel hitelesített elemzését.
Mit kell megerősítenem a rendelés leadása előtt?
A rendelés rögzítése előtt erősítsen meg öt dolgot: a minőséget annak hiteles elemzésével, a szállítási alapot (gyári gyári vagy kereskedői saját átvétel, mivel a kettő eltérő árat tartalmaz), az adóalapot és a számla típusát, a csomagolást és a darab- vagy pehelyméretet, amelyet a számlázási módszere képes kezelni, valamint a mennyiségi szintet és a szállítási ütemtervet, amelyre kötelezettséget vállal. Mivel ez az értékelés nem rögzítette az ármozgást, nincs nyomatékos érv a várakozás vagy az árral való rohanás mellett; az ár körüli feltételek azok, amelyek a leszállási költséget mozgatják.
Kulcs elvitelek
- Ebben az értékelésben minden elektrolitikus mangán 0,997 jegyzés és minden mangán ingot jegyzés változatlan, az időszakra vonatkozóan "--" jelzéssel.
- Gyári gyári, adót is tartalmazó pehelynyomatok 18 000–18 100 CNY/mt Hunanban, Guizhouban, Guangxiban és Hubeiben.
- Kereskedjen önfelvevő nyomatokkal 18 100–18 200 CNY/mt Hunanban és Guangxiban, illetve 18 200–18 300 CNY/mt Tianjinban és Jiangsu-Zhejiangban.
- 97# ingot nyomatok 18.200–18.400 CNY/m Hunanban, 18.200–18.300 Csungkingban, 18.100 Guizhouban és 18.200–18.400 CNY-ban Guangxiban; 95# 18 000 CNY/mt nyomtat Hunanban és Guangxiban is.
- Mindkét forma ugyanabban a széles ártartományban található, így a minőség, a szállítási alap és a csomagolási feltételek határozzák meg a szállítási költséget egy átalányidőszakban.
- Itt nem jelenik meg határidős árnézet; a "--" markerek csak a vizsgált időszakot írják le.
Kérje személyre szabott árajánlatát
A ZhenAn International Co., Limited a vevő specifikációi alapján elektrolitikus mangánpelyhet, mangán ingot és kapcsolódó mangántermékeket szállít. Küldje el osztályzatát, mennyiségét, szállítási helyét és csomagolási igényét, és a fenti értékelés alapján árajánlattal térünk vissza.

