Ferromangán árjelentés, 2026. október 26.: A ferromangán árajánlatok stabilak minden évfolyamon

Oct 26, 2026

Hagyjon üzenetet

Ferromangán árjelentés, 2026. október 26.: A ferromangán árajánlatok stabilak minden évfolyamon

 

A 2026. október 26-i értékelés során a ferromangán árak változatlanok maradtak minden osztályban és minden idézett régióban. A magas széntartalmú, a nagyolvasztó, a közepes szén-dioxid-kibocsátású és az alacsony szén-dioxid-kibocsátású ferromangán mind megtartotta korábbi szintjét, és a változás oszlopa a táblázat egyetlen sorában sem mutat elmozdulást. A vásárlók számára a gyakorlati üzenet az, hogy ez egy lapos, teljesen jegyzett piac, és a minőségi választás, a foszfor csoportosítása és a szállítási távolság, nem pedig a napi árirány határozza meg egy tonna költségét.

Jelenlegi ferromangán ára

Az alábbi táblázatok soronként, először évfolyamonként, majd régiónként jelenítik meg a 2026. október 26-i értékelést. A magas szén-dioxid-kibocsátású minőségeket termelési vagy kereskedelmi régiónként jegyzik. A közepes és alacsony szén-dioxid-kibocsátású minőségeket régiónként, és ahol a forrás megkülönbözteti, foszforcsoportonként adják meg.

1. táblázat: Magas széntartalmú ferromangán FeMn65C7.0 - ár régiónként

CNY/mt, gyári, készpénz, adót tartalmaz. Csak referenciaként.

Régió Foszfor Ár (CNY/mt) Változás
Guangxi P<0.2 5,000–5,050 --
Shanxi P<0.2 5,250–5,300 --
Belső-Mongólia P<0.2 5,100 --
Jiangsu P<0.2 5,400–5,500 --
Shandong P<0.2 5,250–5,300 --
Shanghai P<0.2 5,400–5,500 --
Tiencsin P<0.2 5,400–5,500 --
low carbon ferro manganese

2. táblázat: Magas széntartalmú ferromangán FeMn75C7.0 - ár régiónként

CNY/mt, gyári, készpénz, adót tartalmaz. Csak referenciaként.

Régió Foszfor Ár (CNY/mt) Változás
Yunnan P<0.2 5,800–5,850 --
Guangxi P<0.25 5,750–5,850 --
Belső-Mongólia P<0.25 5,600 --
Zhejiang P<0.25 and P<0.15 both quoted 6,000–6,100 --
Shanghai P<0.25 6,000–6,100 --

3. táblázat: Nagyolvasztó ferromangán FeMn65C7.0 - Nemzeti árajánlat

CNY/mt, gyári, készpénz, adót tartalmaz. Csak referenciaként.

Termék Útvonal Ár (CNY/mt) Változás
Nagyolvasztó ferromangán FeMn65C7.0 Nagyolvasztó 5,350 --

A forrástáblázat nem csatol régiót ehhez a sorhoz, ezért itt inkább a kohóút országos árajánlatként, nem pedig regionális árként szerepel.

4. táblázat: Közepes széntartalmú ferromangán FeMn75C2.0 - ár régiónként és foszforcsoportonként

CNY/mt, gyári, készpénz, adót tartalmaz. Csak referenciaként.

Régió Foszfor Ár (CNY/mt) Változás
Guizhou P<0.25 7,600–7,700 --
Guangxi P<0.25 7,800–7,900 --
Hunan P<0.25 7,700–7,800 --
Henan P<0.25 7,600–7,700 --
Belső-Mongólia P<0.25 7,700–7,800 --
Zhejiang P<0.2 7,900–8,000 --

5. táblázat Alacsony szén-dioxid-kibocsátású ferromangán FeMn80C0,7 és FeMn80C0.4 - ár régiónként és foszforcsoportonként

CNY/mt, gyári, készpénz, adót tartalmaz. Csak referenciaként.

Fokozat Foszfor csoport Régió Ár (CNY/mt) Változás
FeMn80C0,7 2. csoport Guizhou 9,600–9,700 --
FeMn80C0,7 2. csoport Hunan 9,600–9,700 --
FeMn80C0,7 2. csoport Shanxi 9,600–9,700 --
FeMn80C0,7 1. csoport Guizhou 9,700–9,800 --
FeMn80C0.4 2. csoport Hunan 9,900–10,000 --
FeMn80C0.4 1. csoport Hunan 10,000–10,100 --
FeMn80C0.4 1. csoport Henan 10,000–10,100 --

Jegyzet.Minden adat CNY-ban értendő tonnánként, gyárilag, készpénzben, adóval együtt, és csak tájékoztató jellegűek. A "--" jelzésű változás azt jelenti, hogy az árajánlat nem változott az előző értékeléshez képest. A foszforcsoportok a forráskonvenciót követik: az 1. csoport az adott minőséghez tartozó szűkebb foszfortartományt, a 2. csoport pedig a standard tartományt jelenti, ezért egy osztály két külön árat hordozhat. A FeMn65C7.0 esetében a forrástáblázat nem tartalmaz árajánlatot Szecsuánra, Guizhoura, Henanra vagy Liaoningre, ezért itt nem jelennek meg számadatok ezekre a régiókra vonatkozóan.

Ferromangán ártrend vs. előző

A 2026. október 26-i értékelés egyetlen sorban sem számol be változásról: minden fenti táblázatban minden idézet ugyanazt a „--” jelzőt tartalmazza. A magas szén-dioxid-kibocsátású FeMn65C7.0 változatlan mind a hét idézett régiójában, az 5000–5050 Guangxi-tól kezdve az 5100-as Belső-Mongólián át a Jiangsuban, Sanghajban és Tiencsinben jegyzett 5400–5500 sávig. A magas széntartalmú FeMn75C7.0 szintén változatlan Jünnanban, Guangxiban, Belső-Mongóliában, Zhejiangban és Sanghajban, a nagyolvasztó FeMn65C7.0 vonal pedig változatlan 5350. A Guizhou-ban, Guangxi-ban, Hunan-ban, Henan-ban, Belső-Mongóliában és Zhejiangban található közepes szén-dioxid-kibocsátású FeMn75C2.0 vonalak állandóak, valamint minden alacsony szén-dioxid-kibocsátású FeMn80C0.7 és FeMn80C0.4 vonal Guizhou, Hunan, Shanxi és Henan területén.

Ez a gyakorlatban egy olyan piacot jelent, ahol nincs felfelé vagy lefelé irányuló nyomás az értékelt jegyzésekben ebben a kérdésben. Mivel a változás oszlop mindenhol lapos, a vevőknek ebben a táblázatban nincs alapjuk a rövid távú irányjelek olvasására, az eladóknak pedig nincs alapjuk ilyen állításra. A hasznos összehasonlítás ezen a héten inkább vízszintes, mint vertikális: a szakadék a legolcsóbb és a legkedvesebb régió között ugyanazon évfolyamon, valamint a szomszédos osztályok közötti szakadék, mindkettő változatlan, de még mindig nagy.

Osztály és piaci kontextus

A ferromangán az igásló mangán adalékanyaga az acélgyártásban, és a táblázatban szereplő minőségek a szénskála négy különböző pontján helyezkednek el. A nagy széntartalmú ferromangán, amelyet FeMn65C7.0 és FeMn75C7.0 néven jegyeznek, nagyjából hét százalék szenet tartalmaz a minőségjelölésben, és ez a közönséges acél dezoxidálására és mangánötvözésére használt tömegtermék. A kohós FeMn65C7.0 ugyanaz a szén-dioxid-szint, amely a nagyolvasztó út során keletkezik, és nem régiónként, hanem egyetlen országos adatként szerepel. A közepes széntartalmú FeMn75C2.0 két százalékos széntartalmú, és ott használják, ahol az acélminőségnek mangánra van szüksége a magas széntartalmú termék szénterhelése nélkül. Az alacsony szén-dioxid-kibocsátású FeMn80C0,7 és FeMn80C0,4, 0,7 és 0,4 százalékos széntartalommal, az árlétra tetején állnak.

A foszfor a második tengely, amely ezt a piacot alakítja. Egy fokozaton belül a szigorúbb foszfor határérték magasabb árat ír elő, ami az alacsony szén-dioxid-kibocsátású táblázatban is látható: az 1. csoport FeMn80C0.7-ét magasabb szinten jegyzik, mint a 2. csoport azonos osztályát ugyanabban a régióban, és az 1. csoportban a FeMn80C0.4-et a FeMn80C0.4 felett jegyzik a FeMn80C0.4-nél a Fen80C0.4-ben a 2. csoportban a Fen-5car2M. régiók: a P<0.2 quotation in Zhejiang sits at 7,900–8,000, above the P<0.25 quotations elsewhere in the table. Buyers who need a tight phosphorus specification should therefore expect to pay for it within whichever grade they choose, and should compare like with like when they compare regions.

A regionális kínálati struktúra magyarázza a szórás többi részét. A FeMn65C7.0 táblázat hét különböző jegyzési helyet fed le, és a különbség a legalacsonyabb vonal, a Guangxi (5000–5050) és a legmagasabb sáv (5400–5500 között Jiangsuban, Sanghajban és Tiencsinben) egyértelmű földrajzi szakadékot jelent a déli fogyasztási és kereskedelmi bázis és a keleti fogyasztási és termelési bázis között. Belső-Mongólia és Shanxi és Shandong középen 5100, illetve 5250–5300 között csoportosul. A FeMn75C7.0 táblázat ugyanezt a földrajzot mutatja magasabb szén-mangán szinten: Belső-Mongólia a legalacsonyabb vonal 5600-nál, Yunnan és Guangxi 5750-5850, Zhejiang és Sanghaj pedig 6000-6100 között áll a táblázat élén. A közepes széntartalmú FeMn75C2.0-t hat helyen jegyzik, Guizhou és Henan a P alsó végén található.<0.25 range at 7,600–7,700 and Guangxi and Zhejiang at the top. Low-carbon supply in the assessed table is concentrated: FeMn80C0.7 is quoted from Guizhou, Hunan and Shanxi, and FeMn80C0.4 from Hunan and Henan only.

Az egyes fokozatok teljes termékleírását lásd amagas széntartalmú ferromangánoldal, aközepes széntartalmú ferromangánoldal és aalacsony széntartalmú ferromangánoldal; áttekinthetik azokat a vásárlókat, akiknek a mangán-szilícium kombinációra is szükségük vanszilícium-mangán.

Magas széntartalmú vs közepes széntartalmú vs alacsony széntartalmú ferromangán

A három család nem cserélhető fel, és a 2026. október 26-i táblázat egyértelművé teszi ennek árkövetkezményét. Az alábbi összehasonlítás ebben az értékelésben csak az osztályzatokat és az idézeteket használja.

Dimenzió Magas széntartalmú ferromangán Közepes széntartalmú ferromangán Alacsony széntartalmú ferromangán
Széntartalom (osztálykódonként) C7,0, körülbelül hét százalék szén C2,0, 2% szén C0,7 és C0,4, egy százalék szénatom alatt
Grades idézte ezt a kérdést FeMn65C7.0, FeMn75C7.0 FeMn75C2.0 FeMn80C0,7, FeMn80C0,4
Mangántartalom (osztálykódonként) 65 százalék és 75 százalék 75 százalék 80 százalék
Az idézett foszforcsoportosítás P<0.2 (FeMn65C7.0); P<0.2, P<0.25 and P<0.15 (FeMn75C7.0) P<0.25 by region; P<0.2 in Zhejiang 1. és 2. csoport, külön idézve
Ársáv ebben a kiadásban (CNY/mt) 5000–6100, plusz 5350 a nagyolvasztósor esetében 7,600–8,000 9,600–10,100
A kérdést idéző ​​régiók száma Hét a FeMn65C7.0-hoz, öt a FeMn75C7.0-hoz Hat Négy régió és évfolyam kombinációja
Tipikus alkalmazási fókusz Ömlesztett acél deoxidáció és mangánötvözés Mangánt igénylő acélminőségek szigorúbb szén-dioxid-szabályozással Alacsony szén-dioxid-kibocsátású és speciális acélminőségek, ahol a szénfelvételt minimálisra kell csökkenteni

A családok elválasztása a legfontosabb tény a táblázatban. A három tartomány egyáltalán nem fedi át egymást: a magas szén-dioxid-kibocsátású csúcsok 6100-nál, a közepes szén-dioxid-kibocsátások 7600-nál, a közepes szén-dioxid-kibocsátásúak 8000-nál, míg az alacsony szén-dioxid-kibocsátásúak 9600-nál kezdődnek. A nagyolvasztósor a legalacsonyabb egyedi adat az egész értékelésben, 5350. A magas szén-dioxid-kibocsátáson belül a FeMn65C7.0-ról FeMn75C7.0-ra való áttérés mind a mangántartalmat, mind a jegyzést növeli, a FeMn75C7.0 tartomány 5600 és 6100 között mozog, szemben a FeMn65C7.0 5000 és 5500 között.

Amit a vásárlóknak ellenőrizniük kell a ferromangán rendelése előtt

A lapos ár oszlop nem teszi egyszerűvé a rendelést, mert a ferromangán vásárlás kockázatának nagy része az árvonalon kívül esik. Az alábbi ellenőrzőlista magának a táblázatnak a felépítését követi.

  • Minőség és szén-dioxid szint.Erősítse meg a pontos minőségi kódot, például FeMn65C7.0 vagy FeMn80C0.4, és a benne foglalt széntartalom-tartományt. A csak „ferromangánt” megnevező specifikáció szabadon hagyja a beszállítót, hogy a létra bármely pontjára 5000 és 10100 között idézzen.
  • Foszfor határérték és csoport.Adja meg egyértelműen a foszfor határértékét, P<0.2 or P<0.25 for high and medium carbon, and group 1 or group 2 for low carbon. Because one grade can carry two prices depending on group, an unstated phosphorus requirement is an unpriced requirement.
  • Áralap.Határozza meg, hogy az árajánlat gyári, készpénzt és adót tartalmaz-e, ahogyan a táblázat minden sora az, vagy leszállítva. A gyártelepi árak és a leszállított árak közötti különbség elkülönül a táblázatban szereplő regionális különbségtől, és gyakran nagyobb annál.
  • Régió és logisztika.Párosítsa az ajánlati régiót a szállítási ponttal. Ugyanezt a FeMn65C7.0 minőséget 5000–5050 között jegyzik Guangxiban és 5400–5500 között Jiangsuban, Sanghajban és Tiencsinben, így a fuvarozás, a tranzitidő és a kikötői vagy raktári kezelés mind beletartoznak a kirakodási költségek összehasonlításába.
  • Mennyiség, méretezés és csomagolás.Erősítse meg a mennyiséget, a darabos vagy zúzott mérettartományt és a csomagolási formát, mivel ezek megváltoztatják a kezelési költségeket, és nem tükröződnek a tonnánkénti árajánlatban.
  • Elemzés és tanúsítás.Kérje a tényleges tétel kémiai elemzését, amely magában foglalja a mangánt, a szenet, a foszfort és a ként, ahelyett, hogy kizárólag a minőségi kódra hagyatkozna.
  • Fizetési és szállítási feltételek.Az ár rögzítése előtt írásban állapodjon meg a fizetési módról, a szállítási időszakról és az ellenőrzés alapjáról.

GYIK

Melyik ferromangán minőséget válasszam: magas széntartalmú, közepes széntartalmú vagy alacsony széntartalmú?

Válasszon az Ön által gyártott acél szén-dioxid-kibocsátása alapján. A magas széntartalmú FeMn65C7.0 vagy FeMn75C7.0 a szokásos választás ömlesztett deoxidációhoz és mangánötvözéshez, ahol a szénterhelés elfogadható. A közepes széntartalmú FeMn75C2.0 a szigorúbb szén-szabályozású mangánt igénylő minőségekhez, az alacsony széntartalmú FeMn80C0.7 vagy FeMn80C0.4 pedig az alacsony szén-dioxid-kibocsátású és speciális acélokhoz, ahol a szénfelvételt minimálisra kell csökkenteni. A 2026. október 26-i táblázatban a három család egyértelműen elkülönülő sávokban szerepel, így a választás először a kohászati, a második pedig a költséges.

Mi a különbség a ferromangán 1. és 2. foszforcsoportja között?

Az 1. csoport az adott minőséghez tartozó szűkebb foszfor tartomány, a 2. csoport pedig a standard tartomány, így ugyanazt a minőséget két különböző áron lehet jegyezni attól függően, hogy melyik csoportra van szükség. A hatás az alacsony szén-dioxid-kibocsátású táblázatban látható: az 1. csoport FeMn80C0.7 FeMn80C0.7 felett van a 2. csoportban ugyanabban a régióban, és az 1. csoport FeMn80C0.4 FeMn80C0.4 FeMn80C0.4 felett van a 2. csoportban. A vevőnek meg kell adnia a kívánt csoportot a megkeresésben, mert nem kérhető phosphosphorus.

Miért térnek el a ferromangán árak régiónként a 2026. október 26-i táblázatban?

Maga az értékelés nem bontja okokra a regionális különbségeket, de a táblázatban két dolog látható. Először is, a különböző régiók eltérő minőséget és eltérő foszforhatárértéket adnak meg, így nem minden régió kínálja ugyanazt a terméket. Másodszor, egyetlen osztály esetében a különbség földrajzi: a FeMn65C7.0 jegyzése 5000–5050 Guangxiban és 5400–5500 Jiangsuban, Sanghajban és Tiencsinben, Belső-Mongóliában 5100, Shanxi és Shandongban pedig 5,300 között. Ezért minden leszállási költség összehasonlításnál a fuvarozási és szállítási feltételeket hozzá kell adni a számok összehasonlítása előtt.

Mit kell megerősítenem a ferromangán rendelés leadása előtt?

Erősítse meg a minőségi kódot és a szén-dioxid-szintet, a foszfor határértékét vagy csoportját, az ár alapot (gyárból vagy szállítva, készpénzzel és áfával vagy más módon), a jegyzési régiót a szállítási ponthoz képest, a mennyiséget és a méretezést, a tétel kémiai elemzését, valamint a fizetési és szállítási feltételeket. Egy ilyen lapos piacon ezek a specifikációk és logisztikai tételek sokkal jobban megmozgatják a leszállási költségeket, mint bármely, az értékelésben látható ármozgás.

Kulcs elvitelek

  • A 2026. október 26-i értékelésben minden ferromangán árajánlat változatlan: a változás oszlopa "--" minden vonalon, a nagy szén-dioxid-kibocsátású, kohós, közepes szén-dioxid-kibocsátású és alacsony szén-dioxid-kibocsátású minőségeknél.
  • A magas széntartalmú FeMn65C7.0 jegyzése 5000–5050 között Guangxiban 5400–5500 között Jiangsuban, Sanghajban és Tiencsinben, Belső-Mongóliában 5100, Shanxi és Shandong pedig 5250–5300 között van.
  • A magas széntartalmú FeMn75C7.0-t Belső-Mongóliában 5600-tól 6000–6100-ig Zhejiangban és Sanghajban jegyzik, a nagyolvasztó FeMn65C7.0-t pedig 5350-nél jegyzik országos adatként régió nélkül.
  • A közepes széntartalmú FeMn75C2.0 7600–7700 Guizhou és Henan között 7900–8000 P esetében<0.2 material in Zhejiang.
  • Alacsony szén-dioxid-kibocsátású anyag a létra teteje, 9600–9700 a FeMn80C0,7 2. csoportja és 10 000–10 100 a FeMn80C0,4 1. csoportja.
  • A foszfor csoportosítása egy osztályon belüli árváltozó, nem lábjegyzet: a szűkebb csoport a magasabb számot parancsolja.
  • Mivel ebben a kérdésben semmi sem változtatta meg, a használható összehasonlítás vízszintes, a régiók és az évfolyamok között, nem pedig irányadó.

Készen áll arra, hogy egy adott minőséget árazzon a szállítási ponthoz képest? Küldje el nekünk a minőségi kódot, a foszfor határértéket, a mennyiséget és a rendeltetési helyet, és visszaküldjük az Ön specifikációira épülő árajánlatot.

Kérje személyre szabott árajánlatát

Forduljon közvetlenül csapatunkhoz:WhatsApp: +86 15518824805vagyE-mail: market@zanewmetal.com.

Kapcsolódó olvasmányok