Silicon Metal 441 kg-onkénti ár: FOB Ajánlatszalagok és Prémiumok

Jul 15, 2025

Hagyjon üzenetet

Szilícium fém 441 Export árajánlat szintek

A Silicon metal 441 exportra tonnánként USA-dollárban kerül jegyzésre, adóval-beleértve, ingyenes-a-fedélzeti alapon. Az alábbi táblázat az ipari szilíciumra vonatkozó, július 15-én kelt, -fokozatonkénti{6}} exportértékelést reprodukálja a Huangpu Port FOB alapon, bemutatva a jegyzési sávot és az előző értékeléshez képest rögzített mozgást.

Fokozat Adó{0}}árajánlat (USD/tonna) Mozgás Egyenértékű (USD/kg)
421 1350–1400 +20 1.35–1.40
2202 2150–2250 változatlan 2.15–2.25
3303 1380–1420 +20 1.38–1.42
441 1230–1280 +20 1.23–1.28
553 1200–1220 +20 1.20–1.22

A mozgási oszlop legalább annyira számít, mint a szint: az öt felsorolt ​​minőség közül négy tonnánként 20 USD-vel emelkedett feljebb ugyanabban az értékelésben, míg a 2202-es vegyi osztály nem változott. Az ilyen szinkronizált lépések általában egy közös költségtényezőre utalnak, nem pedig egy adott minőség hiányára.

A tonnaárajánlat átalakítása kilogrammonkénti árra

A kilogrammonkénti -kiloszám egyszerűen a tonnánkénti árat osztva ezerrel, így a tonnánként 1230–1280 USD közötti 441-es sáv körülbelül 1,23–1,28 USD/kg lesz. Két gyakorlati óvintézkedés érvényesül, ha ezt az átalakítást használják összehasonlításra. Először is, az átalakítás megőrzi a tonnaárajánlat megalkotásának alapját, így az adót-beleértve a FOB-szám egy kilogrammonkénti adót-beleértő FOB-szám lesz, és nem lehet összehasonlítani a leszállított vagy gyári árral. Másodszor, a sáv széles, és a piac kis{12}}mennyiségi vége a felső szélén fog ülni, amint hozzáadjuk az újracsomagolást, a raklapozást és a minimális rendelési felárakat. A vevőnek, aki a kilogrammonkénti ajánlatokat összehasonlítja, ezért mindig kérnie kell a tonnaárat, az Incotermet, a kikötőt és a mögötte lévő csomagolási specifikációt.

Ahol 441 ül a többi évfolyamhoz képest

Fokozat Fe (max.) Al (max.) Ca (max.) Si (perc) Helyzet a létrán
553 0.5% 0.5% 0.3% 98.5% Tömeges belépés
441 0.4% 0.4% 0.1% 99.1% Mainstream ötvözet és szilikon minőségű
3303 0.3% 0.3% 0.03% 99.3% Nagy{0}}tisztaságú alapanyag
2202 0.2% 0.2% 0.02% 99.5% Vegyi és félvezető betáplálás

Ugyanezen FOB-alapon a 441 tonnánként 30-60 USD-t keres 553 felett, és durván 150 USD-t 3303 alatt. Az 553 feletti 441-es prémium a kalcium felső határának felére csökken 0,3%-ról 0,1%-ra, valamint a vas és az alumínium szigorítása 0,4%-ról a, 0,5%-ra. általános-célú töltetanyag és olyan minőség, amelyet az alumíniumötvözet- és szilikongyártók hígítás nélkül használhatnak.

Miért jár a 441-es évfolyam prémium 553 felett?

Alapanyag kiválasztása:a kalcium 0,1%-os vagy az alatti tartása szűkíti a kvarc és a redukálószer elfogadható keverékét, így kevesebb kemencekampány felel meg.

Finomító energia:a szigorúbb kémia gondosabb kemenceszabályozást és a gyakorlatban több energiát igényel eladható tonnánként.

Hozam és leminősítés kockázata:Bármely tétel, amely nem éri el a 0,1%-os kalcium plafont, 553-ra csökken, és értékét veszti – ez a kockázat az ajánlatba kerül.

Végfelhasználási-minősítés:az ötvözet és szilikon vásárlók egy adott minőséget minősítenek, ezért a 441 és 553 közötti váltáshoz nem egyszerű helyettesítés, hanem újraminősítés szükséges.

Igénykoncentráció:Az organikus szilikongyártás az ipari szilícium nagyjából 37%-át használja fel, és ennek nagy részét 441 vagy annál magasabb szinten határozzák meg.

Mit tartalmaz egy teljes 441-es ajánlat

Minőség és kémia: Fe, Al és Ca határértékek a kísérő szilícium-teszttel, tételenként megadva.

Áralap: pénznem, Incoterm és megnevezett port, az árajánlat érvényességi idejével.

Mennyiség és csomagolás: egy-tonnás ömlesztett zsákok vagy hordók, raklapon vagy ömlesztetten, egységenkénti nettó tömeggel.

Dokumentáció: elemzési bizonyítvány, csomagolási lista és a rendeltetési helyen megkövetelt kereskedelmi dokumentumok.

Ellenőrzés: mintavételi módszer, hogy elfogadják-e a harmadik fél általi{0}}ellenőrzést, és mikor megy át a jogcím és a kockázat.

Minőségellenőrzési pontok tömeges 441 rendelésekhez

Mivel a 441-et a maximális szennyezőtartalom határozza meg, nem pedig egyetlen vizsgálat, az elemzési tanúsítvány az alapvető minőségi dokumentum, és azt hőnként vagy tételenként kell kiállítani, nem szerződésenként. Az ömlesztve beszerző vásárlóknak ellenőrizniük kell a darabok mérettartományát, ellenőrizniük kell a finomszemcséket és a salakszennyeződést, ellenőrizniük kell a nedvességtartalmat és a zacskónkénti nettó tömeget, és meg kell őrizniük a kemence nyomon követhetőségét, hogy egy későbbi vita egy adott kampányra vezethető vissza. Ha az anyagot szigorú kalcium-specifikációjú szilikon- vagy ötvözetgyártásra szánják, a szállítás előtti független mintavétel a legolcsóbb elérhető biztosítás.

Gyakran Ismételt Kérdések

K: Mennyi a szilícium fém ára 441 kg-onként?
A közzétett, 1230–1280 USD/tonna FOB-árat{0}}beleértve, körülbelül 1,23–1,28 USD/kg-ra változik ugyanezen az alapon.

K: Mit jelent a 441-es fokozat megjelölése?
A GB/T 2881 konvenció értelmében a számjegyek megismétlik a maximális vas-, alumínium- és kalciumszázalékot, így a 441 azt jelenti, hogy Fe kevesebb vagy egyenlő, mint 0,4%, az Al kevesebb vagy egyenlő, mint 0,4%, és a Ca kevesebb vagy egyenlő, mint 0,1%, a szilícium pedig legalább 99,1%.

K: Mennyivel több a 441, mint az 553?
Ugyanebben a FOB-értékelésben az 553-at 1200–1220 USD/tonna áron jegyezték, szemben a 441-es 1230–1280 USD-vel, ami nagyjából 30–60 USD/tonna prémium.

K: Miért emelkedett a 441-es jegyzés tonnánként 20 USD-vel?
A mozgás megegyezett a szomszédos 421-es, 3303-as és 553-as osztályokkal ugyanabban az értékelésben, míg a 2202-es vegyi -minőségű változatlan maradt, ami inkább megosztott költségnyomásra utal, mintsem{5}}osztályspecifikus hiányra.

K: A 441 alkalmas szilikongyártásra?
Igen. 0,1%-os kalcium mennyezetének és 99,1%-os minimális szilíciumtartalmának köszönhetően a szerves szilikonszintézis fő alapanyagává teszi, és széles körben használják alumínium-szilíciumötvözetekben is.

K: Mit kell ellenőriznie a tömeges vásárlónak a szállítás előtt?
Egy -tételenkénti elemzési tanúsítvány, a csomók mérete és tisztasága, a nedvesség és a zacskónkénti nettó tömeg, a csomagolási specifikáció és a kemence nyomon követhetősége, valamint független mintavétel, ahol a kalcium határértéke kritikus.