A ferroszilícium cseréje szilícium-karbidra: Költségmegtakarítási útmutató-acélgyárak számára
A szilícium-karbid (SiC) a niche-alternatívából a ferroszilícium (FeSi) általános helyettesítésére vált az acélgyártásban. Szilíciumot és szenet is szállít egy adagban, - deoxidálja a fürdőt, hozzájárul a szén-specifikációhoz, és exoterm energiát állít elő, amely javítja a kemence hatékonyságát. Ez az útmutató elmagyarázza a kémiát, az aritmetikát és a gyakorlati vizsgálati protokollt, hogy a beszerzési vezető vagy az üzemi kohász magabiztosan - és nem találgatásokkal értékelhesse a SiC helyettesítését.
Kulcs elvitelek
Egy kilogramm 90%-os SiC körülbelül 0,63 kg szilíciumot és 0,27 kg szenet szállítaz olvadt fürdőhöz - két anyagot cserél ki egy hozzáadással.
Kezdje a FeSi szilícium egységek 30–50%-os részleges cseréjével.A teljes helyettesítés megvalósítható a sima szén- és betonacél-minőségeknél, de nem az ultra-alacsony szén-
A részecskeméret szabályozza az oldódási sebességet.1–3 mm az általános célú választás az üstök hozzáadásához; A 10-50 mm-es csomók megfelelnek a BOF konverter gyakorlatának.
A költségmegtakarítás a helyi FeSi vs. SiC árkülönbségétől függ.A 2025 végétől 2026 közepéig tartó kínai belföldi árak alapján a szilícium-karbid 8–15%-os engedménnyel kereskedett egyenértékű szilíciumegységenként.
Kövesse nyomon a dezoxidáció hatékonyságát, a szénfelvevő{0}}konzisztenciát és a salak folyékonyságátlegalább 10 előfutamon keresztül a helyettesítési arány skálázása előtt.

Egyedi SiC költségmodellre van szüksége malmához?
Küldje el nekünk az aktuális FeSi-fogyasztást, a megcélzott acélminőségeket és a szállítási árat - mérnöki csapatunk díjmentesen elkészít egy üzem-specifikus helyettesítési elemzést.
Email:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 155 1882 4805
1. A kémia: Hogyan működik a SiC az olvadt acélban
A SiC ferroszilícium helyettesítőjeként való értékeléséhez kezdje azzal, hogy mi történik, amikor belép a fürdőbe. A szilícium-karbid nem egyszerűen feloldódik -, hanem két egymást követő termokémiai folyamaton megy keresztül, amelyek megkülönböztetik a FeSi-től.
1.1 Disszociáció és deoxidáció
Acélgyártási hőmérsékleten (~1600 fok) a SiC disszociál. A szilícium elsősorban a fürdőben oldott oxigénnel (FeO) reagál:
Si + 2 FeO → SiO₂ + 2 Fe ΔH=−301 kJ/mol Si (exoterm)
A keletkező szilícium-dioxid (SiO2) a salaknak jelentkezik. Mivel ez a reakció exoterm, minden egyes hozzáadott SiC-kilogramm szerény termikus hozzájárulást biztosít - másodlagos előny, ha a hulladék aránya magas, vagy a forró{2}}fém hőmérséklete csekély.
1.2 Szénoldás
A SiC-ből származó szén az acélfürdőben oldódik:
C (SiC-ből) → [C] olvadt acélban
Ez a kritikus különbség a FeSi-től: a ferroszilícium szilíciumot szállítcsak, míg a SiC szilíciumot és szenet is szállít. A 0,10% feletti széntartalommal rendelkező acélminőségeknél ez a kettős szállítás leegyszerűsíti az adagolás gyakorlatát. A 0,06% C alatti minőségeknél figyelembe kell venni a SiC szén-hozzájárulását, és ez korlátozhatja a helyettesítési arányt.
1.3 Salak kölcsönhatás
A dezoxidáció során keletkező szilícium-dioxid (SiO₂) savas. A bázikus salakot tartalmazó BOF- vagy üstkemencében (CaO/SiO₂ arány jellemzően 2,5–3,5) a SiC-ból származó további SiO₂ a salak bázikusságát kissé lefelé tolhatja el. Ez általában jóindulatú részleges pótlási aránynál (30–50%), de a kísérleti szakaszban salakmintavétellel kell ellenőrizni. Amikor a salak V-aránya (CaO/SiO₂) 2,0 alá csökken, a kéntelenítési kapacitás csökken, - ez a körülmény, hogy figyelni kell, hogy az üzem alacsony{10}}kéntartalmú-e.
2. Sztöchiometria: Amennyit egy kilogramm SiC szállít
A SiC, mint FeSi-helyettesítő értéke egyértelmű tömegmérlegen alapul. A SiC molekulatömege 40,1 g/mol (Si=28.1, C=12.0). A tiszta SiC-ben a szilícium 70,0 tömeg%, a szén pedig 30,0 tömegszázalék.
A kohászati -minőségű SiC nem tiszta -, a maradék szabad szén, szilícium-dioxid és kisebb oxidok. Az alábbi táblázat a kilogrammonként szállított effektív szilícium és szén mennyiségét mutatja a két általános minőségben.
| SiC minőségű | SiC tisztaság (tömeg%) | Elérhető Si (kg/kg) | Rendelkezésre álló C (kg/kg) | Tipikus szabad C (tömeg%) | Tipikus SiO₂ (tömeg%) |
|---|---|---|---|---|---|
| SiC 88% | 88-nál nagyobb vagy egyenlő | ≈ 0.62 | ≈ 0.26 | Kisebb vagy egyenlő, mint 5,0 | Kisebb vagy egyenlő, mint 5,0 |
| SiC 90% | 90-nél nagyobb vagy egyenlő | ≈ 0.63 | ≈ 0.27 | Kisebb vagy egyenlő, mint 3,0 | Kisebb vagy egyenlő, mint 3,5 |
A rendelkezésre álló Si és C a sztöchiometrián alapuló elméleti maximumok (Si=28.1 / 40.1=70.0%; C=12.0 / 40.1=30.0%) szorozva a SiC tisztaságával. A fürdőben való tényleges visszanyerés az adagolási gyakorlattól, a salak állapotától és a keveréstől függ, - jellemzően 85–95% szilícium és 80–90% szén esetében, jól-ellenőrzött üstökön. Forrás: SiC molekuláris adatok a NIST Standard Reference Database-ból; szennyeződési tartományok GB/T 2480-2022 között.
Gyakorlati összehasonlítás:1,0 kg szilícium fürdőbe juttatásához egy üzemnek körülbelül 1,59 kg 90%-os SiC-ra van szüksége (100%-os elméleti hozamot feltételezve), szemben körülbelül 1,33 kg FeSi75-tel (75% Si). A SiC-útvonal nagyjából 0,43 kg szenet ad hozzá egyidejűleg -, ami csökkentheti vagy kiküszöbölheti a külön újraporlasztó hozzáadása szükségességét. A nettó gazdaságosság attól függ, hogy a folyamatakarhogy szén.
3. Minőségválasztás: SiC 88% vs. SiC 90%
A 88% és 90% közötti SiC közötti választás nem egyszerűen a tisztaság kérdése -, hanem befolyásolja a visszanyerés kiszámíthatóságát, a salaktérfogatot és a hőből hőbe történő szénfelvétel konzisztenciáját.
| Kritérium | SiC 88% | SiC 90% |
|---|---|---|
| Tonnánkénti költség (indikatív Q{0}}, FOB Kína) | ~5-8%-kal alacsonyabb | Alapvonal |
| Szilícium visszanyerési konzisztencia | Jó; ±3%-os eltérés lehetséges | Jobb; ±1,5% jellemző |
| Szabad széntartalom | 5,0% vagy annál kisebb | 3,0% vagy annál kisebb |
| Salaktérfogat hatása | Kicsit magasabb (több SiO₂ és oxidok a szennyeződésekből) | Alacsonyabb |
| Ajánlott alkalmazás | betonacél (GB 1499.2), huzalrúd, szerkezeti részek, alacsony-ötvözetű lemez | Csővezeték acél, hideg-fejminőség, autóipari lemez, minőségi-kritikus hő |
| GB/T hivatkozás | GB/T 2480-2022, fekete SiC, kohászati minőségű | GB/T 2480-2022, fekete SiC, kohászati minőségű |
Az árak tájékoztató jellegűek, és a rendelés mennyiségétől, a szerződési feltételektől és a szállítási helytől függően változnak. A ZhenAn International minden szállítmányhoz SGS{1}}minősített tételvizsgálatokat biztosít. A ferroszilíciummal (GB/T 2272-2020, leggyakrabban a 72–80% Si-t tartalmazó FeSi75 minőség) összehasonlítva a SiC a kettős funkciós előnyt kínálja, a legtöbb piaci körülmény mellett alacsonyabb költséggel egyenértékű szilícium egységenként.
4. Részecskeméret és abszorpciós kinetika
A részecskeméret nem másodlagos részlet - azt szabályozza, hogy a SiC milyen gyorsan oldódik fel, hol reagál a kemencében, és hogy a finom részecskék elvesznek-e -kigázzal, mielőtt elérnék a fürdőt. A kapcsolat egyértelmű: a kisebb részecskék gyorsabban oldódnak, de érzékenyebbek a porveszteségre; a nagyobb részecskék tovább élnek a salakrétegben, de lassabban oldódnak fel.
| Mérettartomány | Oldódási idő* | Legjobb alkalmazás | Kulcskockázat |
|---|---|---|---|
| 0-1 mm | < 10 seconds | Kanál kemence, argon{0}}keveréses, zárt adagolórendszer | A fürdőbe lépés előtti{0}}gáz elszívás miatti pénzbírságok |
| 1-3 mm | ~15-30 másodperc | Merőkanál kemence (általános használatra); legszélesebb körben használt | Elfogadható porveszteség, ha a megfelelő lándzsa mélységben adagolják |
| 3-10 mm | ~30-90 másodperc | BOF konverter kiegészítés; merőkanál gyenge keverés mellett | Hiányos feloldódás, ha későn adják hozzá |
| 10-50 mm | >90 másodperc | BOF-átalakító (csomós hozzáadás fémhulladékkal vagy forró fémmel) | Lassabb oldódás; biztosítsa a hozzáadást az ütés korai szakaszában |
*Hozzávetőleges oldódási idő 1600 fokos fürdőben mérsékelt argon keverés mellett. A tényleges idő a fürdő hőmérsékletétől, a salakmélységtől, a keverés intenzitásától és a SiC tisztaságától függ. Forrás: Fiven ASA szakirodalom a SIKA® kohászati SiC-ról; Miller and Company LLC alkalmazási megjegyzések.
Az általános-célú ajánlás az1-3 mmüstökemence kiegészítésekhez. Működőképes egyensúlyt biztosít az oldódási sebesség és a visszanyerés között. Azoknak az üzemeknek, amelyek SiC-ot adnak a BOF konverterekhez, használniuk kell10-50 mmcsomósodjon össze, és adja hozzá a hulladéktöltettel vagy az oxigénfúvás elején, hogy biztosítsa a teljes feloldódást a csapolás előtt.
5. Lépésről--Step Replacement Protocol
A FeSi-ről SiC-ra való váltás nem egyszeri-helyettesítés -, hanem egy kalibrált folyamat. Az alábbi protokoll több kínai acélgyárban érvényesített gyakorlaton alapul, és összhangban van a Miller and Company LLC és a Fiven ASA ajánlásaival.
1. lépés: Alapadatgyűjtés (1 hét)
Mielőtt bármilyen változtatást végrehajtana, rögzítse a következőket legalább 20 egymást követő előfutamnál a jelenlegi FeSi{1}}kizárólagos gyakorlat szerint:
FeSi hozzáadott tömeg hőnként (kg)
Szilícium és szén csap (átlagos és szórás)
Szilícium visszanyerési arány: (Si a menetfúrt acélban − Si a fémhulladékban/forró fémben) ÷ hozzáadott Si
A salak bázikussága (CaO/SiO₂) hozzáadása után
Végső oxigéntartalom (ppm)
2. lépés: Részleges helyettesítési próba (30%, minimum 10 előfutam)
Cserélje ki a FeSi szilícium egységek 30%-át SiC szilícium egységekre. Számítsa ki a SiC hozzáadott tömegét a következőképpen:
SiC hozzáadása (kg)=FeSi szilícium helyettesített (kg) ÷ (SiC tisztaság × 0,70)
Példa: Egy üzem fűtésenként 200 kg FeSi75-öt (150 kg Si) ad hozzá. A szilícium egységek 30%-ának (45 kg Si) 90%-os SiC-ra való cseréjéhez: 45 ÷ (0,90 × 0,70)=71.4 kg 90%-os SiC szükséges. Csökkentse a FeSi hozzáadását 200 − (45 ÷ 0,75)=140 kg-ra. A nettó hozzáadott mennyiség 140 kg FeSi75 + 71.4 kg 90% SiC lesz.
3. lépés: Lépjen 50%-ra (minimum 10 fűtés)
Ha a 30%-os próba elfogadható szilíciumvisszanyerést mutat (az alapvonal ±5%-án belül), és a szénfelvétel stabil, növelje a szilícium-egységhelyettesítés mértékét 50%-ra. Figyelje ugyanazokat a paramétereket, valamint a szén végpont-{6}}eloszlását.
4. lépés: Optimalizálás és szabványosítás
Az 50%-os érvényesítés után döntse el, hogy fenntartja-e ezt az arányt, vagy magasabbra állítja-e az acélminőség szén-dioxid-tűrése alapján. Dokumentálja a szabványos működési eljárást (SOP) a célhozzáadási súlyokkal, az adagolási sorrenddel (a szilícium-karbonát hozzáadásának melegében), valamint a szilícium és a szén elfogadható tűréshatáraival.
6. A kemence teljesítményének megfigyelése az átmenet során
A próbaidőszak alatt három jelzőt figyeljen fűtésenként:
| Indikátor | Mit kell mérni | Elfogadható hatótávolság a próba alatt | Vörös zászló |
|---|---|---|---|
| Deoxidáció hatékonysága | Végső oxigéntartalom (ppm) az alapértékhez viszonyítva | a kiindulási átlag ±10%-a | Oxigén > 20%-kal az alapvonal felett 3+ egymást követő fűtésnél |
| Szén-stabilitás | A csapszén szórása a próbahőmérséklet között | Az alapvonal σ 120%-án belül | A szén-dioxid túllövés a felső határértéken túl bármilyen hőségben |
| Salakfolyékonyság | Szemrevételezéses értékelés + CaO/SiO₂ arány salakmintából | V-arány > 2,0; salakgereblyén nincs koponyaképződés | A V-arány 1,8 alá esik, vagy a salak viszkózusnak/ragadósnak tűnik |
Ezek a küszöbértékek konzervatív kiindulópontok. Minden üzemnek az adott acélminőség és a kemence gyakorlata alapján kell beállítani.
7. Költségkeret: FeSi és SiC összehasonlítása egyenértékű alapon
A költség-összehasonlítás során a leggyakoribb hiba a FeSi és a SiC közötti tonnánkénti ár közvetlen összehasonlítása. Ez az összehasonlítás értelmetlen, mivel az anyagok tonnánként különböző mennyiségű szilíciumot szállítanak. A helyes mérőszáma fürdőbe szállított szilícium kilogrammonkénti költsége, gyógyuláshoz igazítva.
| Paraméter | FeSi75 (GB/T 2272-2020) | SiC 90% (GB/T 2480-2022) |
|---|---|---|
| Szilíciumtartalom (tömeg%) | 72–80% (névleges 75% használata) | 63% elérhető Si (90% × 0,70) |
| Tipikus Si visszanyerés üstben | 90–95% | 85–92% |
| Szállított effektív Si (kg/100 kg anyag) | ~67,5–71,3 kg | ~53,6–58,0 kg |
| További előny | Egyik sem | ~24–27 kg szén 100 kg-onként (csökkentheti/megszüntetheti az újraporlasztót) |
| Exoterm hozzájárulás | Mérsékelt | Magasabb (Si + C mindkettő exoterm módon oxidálódik) |
A visszanyerési arány tájékoztató jellegű, és függ az adagolási gyakorlattól, a salak állapotától és a keveréstől. Minden üzemnek meg kell mérnie saját helyreállítását a próbafázis során. A szilícium-karbamidból származó szén ellensúlyozhatja az újraporlasztó fogyasztást (jellemzően kőolajkoksz vagy grafit); szerepeltesse ezt az ellentételezést a költségmodelljében, ha van ilyen.
8. Gyakori buktatók és azok elkerülése
A FeSi 100%-ának cseréje az első próba során.A SiC hozzáadja a szenet. Ha az Ön acélminősége a szén-dioxid felső határértékéhez közel esik, a teljes helyettesítés -nem-felmelegedést okozhat. Kezdje 30%-kal, és csak akkor növelje, ha a szén-{5}}végpontok a tűréshatáron belül maradnak.
A részecskeméret figyelmen kívül hagyása.Ha nyitott üstben, zárt adagolás nélkül használ 0–1 mm-es finomszemcséket, akkor az anyag 20–30%-a távozik-gázból. Igazítsa a részecskeméretet a kiegészítő berendezéséhez.
A szén-{0}}egyenleg kiszámításának kihagyása.Minden kilogramm 90%-os SiC nagyjából 0,27 kg szenet ad a fürdőhöz. Ha az alapszintű FeSi-gyakorlathoz tartozik egy külön újraporlasztó kiegészítés, akkor a próba előtt számítsa újra a teljes szén-dioxid-költségvetést.
Nem salakmintavétel az átmenet során.A SiC dezoxidációjából származó további SiO₂ csökkenti a salak bázikusságát. Ha a V-arány túlságosan lecsökken, a kéntelenítés szenved. Vegyünk salakmintát 5 és 10 próbamelegítés után.
A szállító kiválasztása kizárólag az ár alapján.A SiC minősége jelentősen eltér a gyártók között. Alacsony-tisztaságú, magas szabad szén- vagy SiO₂-tartalmú anyagok inkonzisztens visszanyerést eredményeznek, és nemkívánatos csavargó elemeket tartalmazhatnak. Ragaszkodjon a tétel-specifikus SGS- vagy BV-vizsgálati tanúsítványokhoz.
9. Szállító kiválasztása: Mit kell ellenőrizniük a beszerzési vezetőknek
Amikor kohászati{0}}minőségű SiC-ot vásárol acélgyártáshoz, értékelje a szállítókat az alábbi öt kritérium alapján:
| Kritérium | Miért számít | ZhenAn International |
|---|---|---|
| ISO 9001:2015 minősítés | Biztosítja a folyamatirányítást, a tételek nyomon követhetőségét és a minőségirányítási rendszert | Minősített |
| Harmadik-fél vizsgálata szállítmányonként | SGS, BV vagy ezzel egyenértékű laboratóriumi jelentés, amely megerősíti a SiC-tartalmat, szabad C-t, nedvességet, Al-, S-, N-t | Szabványos SGS{0}}tesztelt szállítmányok |
| Éves termelési kapacitás | Az 50 000 MT/év feletti beszállítók nagyobb valószínűséggel tartják meg a tételek közötti konzisztenciát | 150,000+ MT két bázison (30 000 m²) |
| Export rekord | Referencia kikötők, konténerrakodási tapasztalat, származási bizonyítványok, Incoterms ismeretek | 100+ ország szolgál |
| Gyári audit hozzáférés | A beszállító szívesen látja a -helyszíni látogatásokat, és valós idejű termelési adatokat{1}} biztosít | Nyitott-gyári szabályzat; várják a látogatókat |
A ZhenAn International Co., Limited - székhelye Huafu Kereskedelmi Központ, Wenfeng District, Anyang City, Henan tartomány, Kína - 1994 óta több mint 100 országban szállított ferroszilíciumot és szilícium-karbidot a malmok számára. Lépjen kapcsolatba mérnöki csapatunkkal, hogy megvitassák az Ön konkrét acélminőségét és felhasználási profilját.
Gyakran Ismételt Kérdések
A szilícium-karbid teljesen helyettesítheti a ferroszilíciumot az acélgyártásban?
A szilícium-karbid részben helyettesítheti a ferroszilíciumot a legtöbb EAF és BOF konverter műveletben. Mivel a SiC egyszerre szállít szilíciumot és szenet, a teljes csere csak akkor valósítható meg, ha az acélminőség szén-specifikációja képes befogadni a további szénbevitelt. A gyakorlatban 30-50%-os részleges helyettesítés a javasolt kiindulási pont. Az alacsony-szén- vagy ultra-alacsony-szén-dioxid-kibocsátású malmoknak meg kell őrizniük a hozzáadott ferroszilícium egy részét a független szilícium-kivágás szabályozásához. A sima szénszerkezeti acélok (Q235, Q345 ekvivalensek) több kínai átalakító acélgyártó műhelyében érvényesítették a teljes cserét, de minden üzemnek le kell végeznie a saját próbaprotokollját, mielőtt elkötelezi magát.
Mennyi költséget takaríthat meg egy acélgyár, ha szilícium-karbidra vált?
A költségmegtakarítás három változótól függ: a helyi azonnali árkülönbségtől a ferroszilícium (FeSi75, GB/T 2272-2020) és a kohászati-minőségű SiC között, a fuvardíjtól és az üzem szilícium-visszanyerési arányától. A 2025 végétől{19}}2026 közepéig tartó kínai hazai piaci feltételek alapján a SiC általában 8–15%-os kedvezménnyel kereskedett egyenértékű szilíciumegységenként a FeSi75-höz képest. Az évi 500 MT FeSi-t fogyasztó malom, amely szilíciumegységeinek 40%-át 90%-os SiC-ra állítja át, a beszerzési feltételek függvényében 40 000 és 80 000 USD közötti éves anyagköltség-csökkenést érhet el. Az üzemeknek a szilícium kilogrammonkénti tényleges szállítási költsége alapján kell kiszámítaniuk a megtakarítást, nem pedig egy tonna anyagra vetítve. Kérjen költségmodell-táblázatot műszaki csapatunktól az adott művelethez.
A szilícium-karbid minden acélgyárhoz és kemencetípushoz alkalmas?
A szilícium-karbid leginkább elektromos ívkemencékben, bázikus oxigénkemencékben és üstkemencékben használható finomító állomásokban - alkalmazható, ahol a dezoxidáció és a szén hozzáadása is a folyamat részét képezi. Kevésbé alkalmas: (a) ultra-alacsony széntartalmú-acélminőségekhez, ahol a SiC-ból származó szén hosszabb széntelenítést igényel; (b) indukciós kemencék fémhulladék olvasztására szűk tramp{4}}mennyezettel, mivel a SiC tisztaságát hőnként kell igazolni; és (c) rozsdamentes acél és magas{5}ötvözetminőségek, ahol a szilícium specifikációja szűk, és a független szén-dioxid-szabályozás kritikus. A sima széntartalmú, alacsony -ötvözetű és betonacél-minőségű acélgyártás többségében a SiC életképes részleges helyettesítője.
Melyik SiC minőség jobb acélgyártáshoz: 88% vagy 90%?
A 88%-os SiC (megfelel a GB/T 2480-2022 szabványnak a kohászati-minőségű fekete szilícium-karbid esetében) a gazdaságosabb választás tonnánként, és megfelelő betonacélhoz, huzalrudakhoz és szerkezeti szakaszokhoz, ahol a szennyeződések kisebb eltérése is elfogadható. A 90%-os SiC nagyobb hozzáadott kilogrammonkénti szilícium-visszanyerést, alacsonyabb maradék Al₂O3-t és szabad széntartalmat, valamint kiszámíthatóbb oldódási viselkedést - tesz lehetővé, így előnyösebb a nagyobb-értékű minőségek, mint például a hideg-fejű acél, a csővezetékacél vagy az autóipari lemezek esetében. Sok üzem 88%-át betonacél- és szerkezeti olvadékokhoz használja fel, és 90%-ot tartalékol a minőségkritikus melegítésekre. A döntésnek a megcélzott acél szilícium- és széntűrési sávjain, valamint a visszanyerhető szilícium kilogrammonkénti költségén kell alapulnia.
Milyen szemcseméretű szilícium-karbidot használjon egy acélgyár?
A részecskeméret közvetlenül befolyásolja az oldódási sebességet és a visszanyerés hatékonyságát. A három közös sáv:0-1 mm- ultrafinom, másodpercek alatt feloldódik; alkalmas üstök kiegészítésére zárt adagolással és megfelelő porelszívással (kockázat: a finomszemcsék elvesznek az el-gázzal).1-3 mm- az általános-célú osztályzat; kiegyensúlyozza az oldódási sebességet (~15-30 másodperc 1600 fokos kevert fürdőben) a porveszteséggel szemben. Ez a legszélesebb körben használt méret az üstkemencéknél.10-50 mm- durvább csomók a BOF konverter kiegészítéséhez; a lassabb oldódás megakadályozza az idő előtti oxidációt a salakrétegben. A kiválasztást egy kis-üzemi kísérlettel kell érvényesíteni, amely a szilícium visszanyerését méri 2, 5 és 10 perccel a hozzáadás után.
Hogyan értékelje a beszerzési menedzser a szilícium-karbid beszállítót?
Öt szempont alapján értékelje: (1)ISO 9001:2015 minősítés- ellenőrzi a folyamatirányítást és a kötegek nyomon követhetőségét; (2)harmadik féltől származó vizsgálati{0}}jelentések(SGS, BV vagy azzal egyenértékű), szállítmányonként igazolja a SiC-tartalmat, a szabad szenet, a nedvességet és a legfontosabb szennyeződéseket (Al, S, N); (3)termelési lépték- 50 000 MT feletti éves kapacitással rendelkező beszállítók nagyobb valószínűséggel tartják fenn a tételek---konzisztenciáját; (4)export előélet- referencia portok, konténerbetöltési fotók, származási bizonyítványok; (5)a webhelyen{0}}ellenőrző funkciót-, hogy a szállító üdvözli-e a gyárlátogatásokat. A ZhenAn International mind az ötnek megfelel: ISO 9001:2015 tanúsítvánnyal rendelkező, SGS-tesztelt szállítmányok, 150,000+ tonna éves kapacitás két gyártóbázison, export 100+ országba, valamint nyitott-gyári politika.

Indítsa el a SiC helyettesítési kísérletét a műszaki támogatással
Mondja el a kemence típusát, az aktuális FeSi-fogyasztást, a megcélzott acélminőségeket és az éves mennyiséget. Egy munkanapon belül -üzemspecifikus költségmodellt, javasolt SiC-minőséget és részecskeméretet, valamint próbaprotokollt - küldünk.
Email:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 155 1882 4805
Hivatkozások
GB/T 2480-2022 - Hagyományos csiszolóanyag - Szilícium-karbid. Kínai Szabványügyi Hivatal. https://www.codeofchina.com/standard/GBT2480-2022.html (Hozzáférés: 2026-08-06)
GB/T 2272-2020 - Ferroszilícium. Kínai Szabványügyi Hivatal. https://www.chinesestandard.net/PDF.aspx/GBT2272-2020 (Hozzáférés: 2026-08-06)
Fiven ASA - "Szilícium-karbid felhasználás az acéliparban." https://www.fiven.com/markets-applications/metallurgy/steel-industry/ (Hozzáférés: 2026. 08. 06.)
Miller and Company LLC - "Brikett és szilícium-karbid az acélipar számára." https://www.millerandco.com/briquettes{4}}és
NIST szabványos referenciaadatbázis - Szilícium-karbid molekuláris adatok (móltömeg 40,096 g/mol, Si 28,0855, C 12,011). https://en.wikipedia.org/wiki/Silicon_carbide (Hozzáférés: 2026-08-06)
Li, H. - "A SiC alkalmazása az átalakító acélgyártásban." Atlantis Press. https://download.atlantis-press.com/article/25854169.pdf (Hozzáférés: 2026-08-06)
Eredeti cikk: "Hogyan cseréljük le a ferroszilíciumot szilícium-karbiddal|Költség--megtakarítási útmutató acélgyárakhoz." ZhenAn International. https://www.metal-alloy.com/info/how-a-a-ferrosilicon-cseréje-silicon-carbi-103455477.html (közzétéve: 2026-04-07, elérve: 02-066)
A frissítés időpontjában minden számadat, szabvány és reakcióegyenlet a hivatkozott forrásokhoz képest megtörtént. Az ártartományok tájékoztató jellegűek, és a 2025 végétől 2026 közepéig tartó kínai piaci feltételeken alapulnak, a SunSirs és az Intratec jelentése szerint; a tényleges ár szerződéses megbeszélés tárgya. Ha hibát észlel, forduljon mérnöki csapatunkhoz, hogy kijavíthassuk.

